Тонкощі пивоваріння за чеськими технологіями в пабі «Шульц» пізнавали студенти курсу пивоварів при НУБіБ.
Викладачі курсів розповідають, що відвідали вже чимало броварень і кожна з них унікальна.
«Кожна пивоварня – це окрема маленька держава. У кожного є свої секрети, вимоги до виробництва. Найбільше, що ми можемо дати, – це досвід і обмін інформацією», – говорить викладач курсів пивоварів Юлія Кириленко.
З нотками імбиру або зелене кропивне пиво, як отримати унікальний або, навпаки, традиційний смак – гостям розповідав чех з династії пивоварів Даніель Ваша.
Він має за плечима близько сорока п’яти років практики у сфері пивоваріння. Переконує, що з радістю ділиться своїм досвідом.
«Сьогодні у нашому ресторані «Шульц» проходить чергове навчання. По-перше, у нас відбувається дегустація наших сортів пива. Студенти отримують повну інформацію про те, який має бути чистий смак пива, що трапляється при бродінні, як можна збагатити смак пива за допомоги трав та плодів. Унікальні речі можна передати, лише б той, хто слухає, правильно зрозумів і зміг повторити», – розповідає чеський пивовар Даніель Ваша.
У житомирській броварні Шульц v.2.0 варять до 10 видів пива. Скуштувавши келих одного з них, студент Роман каже, що пивні традиції Чехії, якими поділився Даніель, буде намагатися відтворити у своїй броварні.
«Зараз в Україні тренд робити складне пиво, якого можна випити стакан, а цього пива можна випити просто тонни, і це класно. Він розповідає секрети, якщо ти знаєш, як витримати технологію, завдяки його підказкам, ми в Одесі будемо просувати чеські технології пивоваріння, бо це цікаво, смачно та продається», – каже студент курсу пивоварів Роман Горбаченко.
Скуштувати справжнє пиво, з високою пінкою, п’янким ароматом та терпкуватим смаком можна в броварні «Шульц v.2.0» на Перемоги, 1 в Житомирі.