Директор державної установи «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» Зіновій Парамонов у суді оскаржує наказ міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка про своє звільнення.
Богунський районний суд ухвалою від 3 листопада 2021 року відкрив провадження за цим позовом, а 5 листопада розглядав заяву про забезпечення позову.
«ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати незаконним та скасувати наказ Міністерства охорони здоров`я України від 27 жовтня 2021 року №39-О «Про звільнення ОСОБА_1», а також подав заяву про забезпечення позову», - йдеться в ухвалі.
У заяві про забезпечення позову ставиться питання про зупинення дії наказу Міністерства охорони здоров`я та заборони проведення реєстраційних дій «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу «Державна установа «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України» реєстраторам відділів державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та державним і приватним нотаріусам.
«В обґрунтування поданої заяви вказує, що оскаржуваний наказ є незаконним, а невжиття таких заходів призведе до реального незаконного звільнення його з посади та внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємств та громадських формувань в частині відомостей про керівника та змін до інших документів, що на певний час заблокує роботу лабораторного центру під час пандемії та значно утруднить чи унеможливить поновлення його прав у разі встановлення факту їх порушення», - зазначається в ухвалі.
Суд відмовив у задоволенні заяви про забезпечення позову щодо заборони звільняти Зіновія Парамонова відповідно до наказу МОЗ.
Скріншот з ухвали суду
Водночас Богунський районний суд з літа 2020 року розглядає позов Зіновія Парамонова до міністерства охорони здоров'я України та ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» про усунення перешкод в реалізації права на працю шляхом визнання незаконним та скасування наказів. Ухвалою Богунського районного суду від 10 листопада 2021 року за клопотанням заявника два провадження, які стосуються скасування наказів МОЗ про звільнення Парамонова, були об’єднані в одне.
Скріншот з ухвали суду
Чергове засідання у справі призначене на 24 листопада 2021 року.
Нагадаємо, 27 жовтня 2021 року міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко підписав наказ про звільнення директор Житомирського ОЛЦ Зіновія Парамонова, в якому зазначено, що «датою звільнення вважати перший робочий день Парамонова З.М. з дати ознайомлення (вручення) з цим наказом».
Як повідомляв Житомир.info, 6 травня 2020 року до Житомирського ОЛЦ завітав головний санітарний лікар України Віктор Ляшко і розпорядився підготувати наказ про звільнення Зіновія Парамонова. Колектив Житомирського лабораторного центру назвав звільнення Парамонова «політичним» і підготував звернення до президента з проханням не допустити цього. Врешті Парамонов залишився на своїй посаді. Але 18 червня Віктор Ляшко знову приїхав до Житомира з наказами про припинення виконання обов’язків керівника закладу Зіновієм Парамоновим та призначенням нового в.о. директора. Тоді ж заступниця голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко запевняла, що Зіновія Парамонова не звільнять з роботи, а запропонують іншу посаду, а колектив скандував «Ганьба!».
Після цього з 3 липня 2020 року керівником Житомирського ОЛЦ був зареєстрований Зарицький Олександр Михайлович – екскерівник комунального некомерційного підприємства «Обласний центр громадського здоров'я» Житомирської обласної ради. Водночас Зіновій Парамонов подавав заяву до Міністерства юстиції про те, що новий керівник Житомирського ОЛЦ був зареєстрований незаконно, Мін'юст з цим погодився і з 7 вересня 2020 року Парамонов знову почав керувати державною установою «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України».
За 2020 рік керівник ОЛЦ Зіновій Парамонов отримав 426 тис. 339 грн зарплати та 134 тис. 400 грн пенсії.