Культура

У Житомирській області 27 музеїв зберігають предмети, які належать до державної частини Музейного фонду України. Перелік

2 December 2021, 15:47

Міністерство культури вирішило оновити перелік музеїв та заповідників, в яких зберігаються музейні предмети, що є державною власністю і належать до державної частини Музейного фонду України.

Постанову з оновленим переліком закладів затвердили на засіданні Кабінету міністрів 2 грудня 2021 року.

«Метою акту є актуалізація переліку музеїв та заповідників, в яких зберігаються музейні предмети, що є державною власністю і належать до державної частини Музейного фонду України», - зазначається у пояснювальній записці міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка до проєкту постанови.

Зазначається, що перелік музеїв був затверджений постановою Кабінету міністрів ще в 2000 році, і з 2005 року зміни до нього не вносилися.

Зокрема, у новому переліку Житомирська область має 27 музеїв, з яких 9 – філії.
Водночас в оприлюдненому 1 грудня проєкті рішення сесії облради про Програму інформатизації Житомирської області є інформації по 32 музейні заклади державної та комунальної форми власності.

«В Житомирській області із 32-х музейних закладів державної та комунальної форми власності комп’ютеризовано 16 музейних закладів (50% від загальної кількості закладів). Із загального числа комп’ютеризованих музейних закладів 16 музейних закладів області або 50% забезпечені фіксованим широкосмуговим доступом до Інтернету із швидкістю не менше 100 Мбіт/с. У 8 музейних закладів або 23 %створено WiFi-мережу для забезпечення відкритим доступом відвідувачів до Інтернету, що дозволяє відвідувачам працювати з власними мобільними пристроями (планшети, тощо). За минулий рік парк комп’ютерів музейних закладів не поповнювався», - зазначається у проєкті Програми.

Як повідомляв Житомир.info, попри те, що Житомирська область продовжує перебувати у червоній зоні епіднебезпеки поширення COVID-19, Житомирський обласний краєзнавчий музей з 17 листопада 2021 року відчинений для відвідувачів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ музей  
Матеріали по темі