Обласна рада збирається затвердити Програму сприяння культурно-мистецькому розвитку Житомирської області на 2022-2024 роки.
Відповідний проєкт рішення сесії, розроблений департаментом культури, молоді та спорту ОДА, 2 грудня оприлюднили на сайті облради.
«Програма має на меті – підтримка та розвиток закладів, заходів у галузі культури та мистецтва, творчих ініціатив, забезпечення реалізації прав громадян на доступ до культурно-мистецьких надбань, зміцнення матеріально - технічної бази закладів культури та мистецтва. Програма розроблена з метою забезпечення розвитку культури та мистецтва у Житомирській області», - так у проєкті визначена мета Програми.
Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок коштів, передбачених на її виконання в обласному і місцевих бюджетах, та за рахунок інших, не заборонених законодавством, джерел фінансування (громадських організацій, асоціацій, спілок та інших громадських об’єднань тощо). Зокрема, з обласного бюджету за три роки планують виділити 630 млн 391,7 тис. грн: у 2022 році – 195млн 968,3 тис. грн, у 2023 році – 211 млн 220,8 тис. грн, у 2024 році – 223 тис. 202,6 тис. грн.
«Конкретні обсяги фінансування визначаються щороку, виходячи з реальних фінансових можливостей», - уточнюють розробники програми щодо коштів обласного бюджету.
Конкретні обсяги фінансування з інших джерел не вказані – «у межах фінансових можливостей».
Щодо коштів обласного бюджету, то за три роки їх планують розподілити так:
забезпечення діяльності музеїв і виставок – 115 млн 457 грн;
забезпечення діяльності бібліотек – 90 млн 262,9 тис. грн;
фінансова підтримка філармоній, художніх і музичних колективів, ансамблів, концертних організацій – 69 млн 743,4 тис. грн;
інші заходи в галузі культури і мистецтв, підтримка та розвиток творчих здібностей осіб з інвалідністю, проведення конкурсів на кращі ескізи проєктів пам’ятників – 9 млн 344,2 тис. грн;
фінансова підтримка театрів – 87 млн 406,2 тис. грн;
забезпечення діяльності інших закладів в галузі культури і мистецтв – 24 млн 648,1 тис. грн;
підготовка кадрів культурно мистецьких установ закладами фахової передвищої освіти на умовах регіонального замовлення – 228 млн 159,3 тис. грн;
сприяння національно-культурному розвитку населення шляхом підтримки авторів та збільшення загальної кількості тиражів, обсягів та розширення тематичного спрямування українського книговидання – 599,7 тис. грн;
проведення щорічного обласного конкурсу «Краща книга року» - 60,3 тис. грн;
забезпечення підвищення кваліфікації кадрів відповідно до потреб системи освіти, викликів сучасного суспільного розвитку – 4 млн 710,6 тис. грн.
Як повідомляв Житомир.info, Міністерство культури оновило перелік музеїв та заповідників, в яких зберігаються музейні предмети, що є державною власністю і належать до державної частини Музейного фонду України: в Житомирській області станом на кінець 2021 року таких музеїв та їх філій 27.