Влада

Житомирська облрада стурбована фіксованою великою зарплатою для іноземців і просить змінити законодавство

9 December 2021, 15:04

Житомирська обласна рада збирається схвалити звернення до Верховної ради щодо підтримки прийняття проєкту закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні».

Відповідний проєкт рішення сесії, підготовлений департаментом агропромислового розвитку та економічної політики ОДА, оприлюднений 9 грудня на сайті облради. Зауважимо, що згаданий законопроєкт був розроблений Кабінетом міністрів і зареєстрований у парламенті ще 19 листопада 2021 року, але й досі не розглянутий навіть у першому читанні.

«Згідно зі статистичними даними, в області за І півріччя 2021 року рівень безробіття населення у віці 15-70 років (за методологією МОП), порівняно з відповідним періодом 2020 року, збільшився з10,5 % до 11,2 %, тоді як у 2019 році він склав 9,8 %. Проблемою на ринку праці є нелегальна зайнятість населення, відтік трудових ресурсів, дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили. Одним із напрямів для вирішення зазначених питань є долучення до легального ринку праці іноземних громадян, у тому числі тих, які перебувають в Україні для навчання у закладах вищої освіти та у період навчання здійснюють трудову діяльність в Україні. Удосконалення правовідносин у цьому напрямі зазначені у проєкті Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні» (реєстр. № 5798 від 16.07.2021), прийняття якого підтримують депутати Житомирської обласної ради», - йдеться у зверненні.

Наголошується, що обов’язковість гарантування оплати праці іноземців у п'яти- та десятикратному розмірах мінімальної заробітної плати, яка передбачена чинним законодавством (ст. 42 1 Закону України «Про зайнятість»), не зацікавлює роботодавця приймати на роботу іноземних громадян або провокує до порушень трудового законодавства, зокрема, нелегального їх працевлаштування з усіма негативними наслідками.

«За даними обласного центру зайнятості, в області у 2020 році та упродовж 11 місяців 2021 року видано 156 нових та продовжено дію 106 раніше укладених дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства. Із загальної кількості дозволів 174 стосується працевлаштування найманих працівників, яким роботодавці повинні гарантувати оплату праці у розмірі не менш як 10 мінімальних заробітних плат (у цьому році – 60 тисяч гривень). Основна категорія працівників, які приймалися на роботу з таким рівнем заробітної плати,- це керівники, професіонали та фахівці, лише незначна їх кількість – робітники. Проте у даний час у службі зайнятості затребуваними є кваліфіковані робітники з інструментом, попит на яких переважає їх пропозицію (більше половини наявних вакансій (52 %) пропонуються для кваліфікованих робітників)», - зазначають розробники звернення.

Житомирська облрада закликає колег з Верховної ради підтримати запропонований Урядом законопроєкт, реалізація якого «сприятиме легальному працевлаштуванню іноземців, покращенню інвестиційного клімату в Україні, створенню нових робочих місць, посилить контроль за застосуванням законодавства у цій сфері».

Нагадаємо, у Житомирській області станом на 1 листопада 2021 року було зареєстровано 11 тис. 809 безробітних та 2 тис. 449 вакансій, тобто одна вакансія на майже п’ятеро безробітних

Як повідомляв Житомир.info, у жовтні 2021 року середня зарплата у Житомирській області у порівнянні з вереснем зменшилася на 1,7% і становила 11 тис. 679 грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: облрада іноземці робота зарплата працевлаштування звернення законопроєкт  
Матеріали по темі