Культура

​У житомирському драмтеатрі розповіли про нову виставу, звільнення акторів та роботу під час реставрації

22 December 2021, 17:52

Про нову виставу, рік роботи та плани на майбутнє – 22 грудня журналістам розповідали у Житомирському драмтеатр імені Івана Кочерги.

«Цього року нам було дуже тяжко через карантин. Якщо підрахувати, то ми пів року не працювали. Цього року по іншим послугам вийшли: чотири заходи лише не провели. Сьогодні ми не зробили план рівно наполовину, по тих місяцям, де не працювали», - каже директор-художній керівник театру Наталія Ростова.

Цього року в театрі звільнилися люди, серед яких актори та технічні працівники - це пов’язано з низькою заробітною платою.


«З липня почали звільнятися, і у мене болить серце, сім людей звільнилося. Люди не їдуть в інші театри, люди їдуть за кордон або залишаються і йдуть працювати на будівництво. Хтось їде в Голландію сільським господарством займатися, або Польщу. І це вже не проблема театру», - зазначає головний режисер театру Наталія Тімошкіна.

«Я так думаю, що у п'ять разів зарплата має бути більшою в акторів. Більшість акторів немає власного житла, вони наймають житло», - додала директор-художній керівник театру Наталія Ростова.

Вже через кілька днів маленькому глядачу презентують нову виставу, над якою працює режисер театру Петро Авраменко.

«Нова, потужна, масова вистава, з дуже гарними декораціями – «Анабель і Чудовисько». У виставі задіяний весь творчий колектив. З 27 грудня ми стартуємо», - каже головний режисер театру Наталія Тімошкіна.

Відтепер житомиряни можуть витратити «ковідну тисячу» у театрі.

«З 18 грудня у театральній касі встановлено термінал. Тепер глядачі, які мають повний курс вакцинації, зелений сертифікат, мають можливість використати «ковідну тисячу» на квитку до житомирського театру», - зазначила заступник директора театру Антоніна Бахуринська.

2022 рік надважливий для театру, адже має відбутися реставрація глядацької зали та сцени. Попри це актори будуть й надалі працювати - запевнила Тімошкіна.

«Почнуть робити глядацьку залу і сцену, ми почнемо знімати інші майданчики. Будемо звертатися на деякі дні в філармонію, на телебачення. Сьогодні стоїть питання, в рамках цього ремонту, ми повинні їздити по області, робити фінансовий план, щоб не зупиняти театр. Але питання у тому, що нам потрібно переглянути репертуар, який зможе йти на інших майданчиках», - розповіла директор-художній керівник театру Наталія Ростова.

Також в театрі зазначили, що працюють над новими виставами, але коли покажуть їх глядачу, говорити поки зарано.

Нагадаємо, протягом двох років у Житомирському академічному українському музично-драматичному театрі імені Івана Кочерги триватиме реставрація.

14 вересня 2021 був оголошений тендер на ремонтно-реставраційні роботи Житомирського академічного українського музично-драматичного театру імені І. Кочерги за майже 122 млн грн. Цей тендер виграло ТОВ «АртХаус» за 120,8 млн грн.

Як повідомляв, Житомир.info, 78-й театральний сезон відкривали виставою просто неба.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Ростова Тімошкіна театр драмтеатр вистава працівники звільнення  
Матеріали по темі