Культура

​У місті Житомирської області понад 4 години безперервно співали колядки та щедрівки і встановили рекорд України

14 January 2022, 16:15

В Олевську 13 січня встановили рекорд України з найдовшого безперервного виконання колядок та щедрівок у концертній програмі.

Про це повідомляють на сайті Олевської міської ради.

«Більше 300 учасників: народні й аматорські колективи, виконавці, діти з усієї громади 4 з половиною години виконували найунікальніші твори-пісні новорічно-різдвяного циклу, в тому числі з особливою говіркою регіону. Все це відбувалося біля головної ялинки громади. Метою рекорду було популяризувати поліські автентичні колядки та щедрівки, а також відродити та зберегти духовно-культурну спадщину регіону. Найстарішій колядці понад 100 років», - йдеться у повідомленні.

Рекорд зафіксували представники Книги рекордів України у категорії «Масові заходи, мистецтво».

«…Цей рекорд виявився унікальний тим, що він передбачає саме безперервне читання колядок та щедрівок в рамках концертної програми. Хотіла також відзначити, що це дуже цінний рекорд в тому, що ви популяризуєте свої традиції, показуєте їх Україні, це для Книги рекордів цінно», – зазначила у своєму виступі представниця Книги рекордів України Яна Коньок.

Один екземпляр вона вручила начальнику відділу культури та туризму Ірині Кльоц, другий – міському голові Сергію Лисицькому.

На сайті міськради зазначають, що рекорд саме такого формату відбувся вперше і не був зафіксований іншими громадами.

Як повідомляв Житомир.info, 24 серпня 2021 року у Житомирі до Дня Незалежності понад 400 дітей разом намалювали найбільшу картину про Україну та встановили рекорд.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: рекорд України колядка щедрівка Олевськ  
Матеріали по темі