Тротуари у Житомирі перетворилися на ковзанку. Через ожеледицю кількість травмованих збільшується. Це підтверджують у відділені травматології та ортопедії КП «Лікарня № 1».
«Взимку трохи більше людей (звертається), особливо, якщо це пов’язано з погодними умовами, а особливо з поганим покриттям асфальту, кількість постраждалих збільшується. В середньому за добу в травмпункт проходить 45 людей, це якщо ми беремо останні 3-4 дні. З них 70% отримують травми внаслідок падіння на вулиці. Травми можуть бути найрізноманітніші – від забоїв, пошкодження зв’язок до серйозних переломів кінцівок, які потребують оперативного лікування », — розповідає завідуючий відділенням травматології та ортопедії КП «Лікарня № 1» ЖМР Дмитро Гаєвський.
Комунальники переконують: роблять все можливе, але через перепади температури їх роботи не видно.
«У нас на сьогоднішній день працює близько 70 людей по посипанню тротуарів піщано-сольовою сумішшю, це п’ять керуючих компаній, з якими в нас заключенні договори, і власними силами комунального підприємства. На сьогоднішній день у нас погодні умови такі, що йде потепління і вночі мінусова температура, після того, як посипали тротуари піщано-соляною сумішшю, йде ожеледиця, через це на ранок таке враження, що дороги не посипані, але зранку все пересипають заново. Коли від населення іде скарга, ми максимально в короткі терміни реагуємо і виправляємо помилки, ми направляємо бригади і посипаємо знову. Декілька таких скарг було», — каже виконроб дільниці утримання доріг КП «УАШ» Денис Макарчук.
У муніципальній інспекції кажуть: слідкують за станом тротуарів, і на тих, хто не прибирає біля своїх закладів, складають протоколи.
«Взагалі інспекцією складено в цьому місяці 70 протоколів. 150 приписів складено і два протоколи на злісних, які не виконували приписи. Що стосується роботи інспекції, кількість спеціалістів обмежена, сьогодні працює тільки шість спеціалістів на все місто, одночасно всю територію охопити важко», — розповідає заступниця начальника муніципальної інспекції з питань паркування Тетяна Подорожня.
Штраф за неприбрані тротуари для підприємців – від 340 грн до 1360 грн, а для комунальних підприємств – від 850 грн до 1700 грн.
Нагадаємо, 11 січня 2022 року житомирські комунальники оголосили тендер на майже 2 млн грн солі для посипання доріг.
Як повідомляв Житомир.info, у лютому 2021 року муніципальна інспекція Житомира за чотири дні снігопаду видала 229 приписів за неприбрані території.