В Україні створено Національне інформаційне бюро відповідно до Женевської конвенції «Про поводження з військовополоненими» від 12 серпня 1949 року.
Про це 17 березня повідомила віцепрем’єр-міністр ‒ міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.
Розпорядженням Кабінету міністрів визначено, що Державне підприємство «Український національний центр розбудови миру», яке належить до сфери управління Мінреінтеграції, буде юридичною особою публічного права та виконуватиме функції Національного інформаційного бюро.
«Через Міністерство закордонних справ ми повідомили Міжнародний Комітет Червоного Хреста про створення цього бюро – сподіваємося, що наша робота буде плідною, а головне результативною для людей і сімей, які чекають своїх синів та дочок з полону додому», – наголосила віцепрем’єр-міністр.
На брифінгу 17 березня Ірина Верещук пояснила, що ключовою метою Національного інформаційного бюро є збір усіма можливими способами, узагальнення даних про українських військовополонених, загиблих, зниклих безвісти, незаконно утримуваних РФ, в тому числі й мирного населення.
«Крім того, відповідно до офіційних даних Генштабу ЗСУ, втрати особового складу ворога вже перевищують 14 тисяч. Наші захисники щоденно беруть у полон тих, хто незаконно вторгся на нашу територію з 24 лютого поточного року. Тож списки як загиблих, так і полонених ми теж складатимемо. Їхні родини будуть знати, куди влада Росії відправила їх чоловіків, дітей та братів. В подальшому ми створимо щось на кшталт обмінного фонду і через структури Міжнародного комітету Червоного Хреста, який виступатиме нейтральним посередником, будемо надавати інформацію супротивній стороні», - сказала віцепрем'єр-міністр.
Верещук повідомила, що вже з 21:00 17 березня 2022 року Національне інформаційне бюро запустило гарячу лінію: 1648 та 044-287-81-65 для первинного збору інформації та комунікації з постраждалими. Лінія також функціонуватиме в месенджерах.
Оперативну інформацію від силових структур України станом на 18 березня 2022 року читайте тут