Влада

​За фото та відеозйомку переміщень військовослужбовців, зброї і техніки буде кримінальна відповідальність

24 March 2022, 20:30

В Україні вводиться кримінальна відповідальність за фото- та відеозйомку переміщень військовослужбовців, зброї і техніки. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 12 років.

Про це повідомляє пресслужба МВС України на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні, 24 березня, Верховна Рада України ухвалила законопроєкт № 7189 «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо забезпечення протидії несанкціонованому розповсюдженню інформації про направлення, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших військових формувань України, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану».

Відтак Кримінальний кодекс доповнюється статтею 114-2: несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану», - йдеться у повідомленні.

Зокрема покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років загрожує за поширення інформації про направлення чи переміщення зброї, озброєння та боєприпасів територією України, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України чи Міністерством оборони України або у офіційних джерелах відповідних відомств країн-партнерів, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану.

«За поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України чи військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, передбачено позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років. Позбавленням волі на строк від 8 до 12 років караються вищезазначені дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб або з метою надання такої інформації державі-агресору, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки»,- повідомляє пресслужба МВС.


Нагадаємо, у Житомирській області заборонили ходити і їздити до лісу, а також користуватися відеореєстраторами та знімати інфраструктурні об’єкти.

Оперативну інформацію щодо війни українців з російськими окупантами станом на 24 березня 2022 року читайте тут

Як повідомляв Житомир.info, вранці 24 лютого 2022 Путін почав війну з Україною: близько 5:00 розпочалися ракетні обстріли військових об'єктів по всій Україні та уздовж кордону – від Луганська до Житомира. О 6:50 президент Володимир Зеленський оприлюднив звернення щодо введення воєнного стану, через годину після цього Верховна рада проголосувала за проєкт закону про затвердження указу президента «Про введення воєнного стану в Україні». 15 березня Верховна рада проголосувала за продовження воєнного стану до 25 квітня 2022 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: відеозйомка фотозйомка ККУ військові зброя ЗСУ ВР  
Матеріали по темі