Культура

Як музика рятує під час війни та допомагає іншим. Розповіді житомирських музикантів

21 April 2022, 16:10

Сьогодні українці згуртувалися та разом допомагають своїй державі та захисникам. Серед нас чимало талановитих людей, які навіть під час війни знаходять куди направити свою творчість.

Житомирська бандуристка Світлана Ніконорова співає та грає для військових, волонтерів, переселенців та пересічних містян. Сьогодні вона піднімає настій житомирянам, які плетуть маскувальні сітки.

«Я тут як волонтер, підтримую бойовий дух дівчат, намагаюся співати позитивні пісні, які будуть налаштовані на перемогу, на те, що весь рід за нами, і говорю про те, що з нас починається Україна, з кожного з нас. Кожен може робити свою справу достойно, я можу співати та грати під бандуру, я беру і граю там, де дівчата краще за мене плетуть сітки, а коли можу принести речі або плести сітки, то я теж це роблю», – розповідає Світлана Ніконорова.

Світлана переконана: навіть у темні часи є місце для української пісні, адже це підіймає бойовий дух, заспокоює та нагадує, хто ми є.


Бандуристка розповідає, що інструмент у неї завжди під рукою, тому якщо є можливість подарувати людям пісню вона – це залюбки це робить.

«Будь-яка творчість наразі актуальна. По-перше, це знімає стрес, правда. Якщо можу дати концерт у бомбосховищі – я його роблю, якщо я можу заночувати десь у бомбосховищі з бандурою – ночую з бандурою, тому що зазвичай я з собою ношу бандуру, вишиванку та вінок. Це робота з дітьми, які пережили такий стрес, які знають, що падають бомби, коли сипляться стіни, коли ти чуєш звук літаків. Я намагалася витягти все це на поверхню і, мабуть, закрити все це українською піснею, якимось теплом та віртуальними обіймами через музику. Концерти для військових – то окремі концерти для військових. То, мабуть, натхнення у першу чергу для мене, а не для них. Це коли ти дивишся на них, на захисників, і думаєш: вау, які вони супергерої, про них потрібно знімати Marvel, і не одного, і насправді ти ще більше віриш у нашу перемогу», – говорить Світлана Ніконорова.

Житомирянин-віолончеліст Дмитро Гончарук переконаний, що музика завжди була поруч з українцями. Він розповідає: у перші дні війни почав співати і в цьому знайшов свій порятунок.

«Музика завжди була поруч з українським народом у важкі часи, і кобзарі ходили з козаками, і люди українські співали. Тобто музика була як смартфон, тобто люди у важкі часи завжди співали, творили музику і навіть у лиху годину могли щось заспівати. Дідусь мені постійно казав: Дімо, співай, співай, співай. Я казав, що якось потім. І ось у мене виникла ідея співати з віолончеллю і неочікувано для себе буквально у перші дні війни спробував і записав такий ролик. Звісно, мені написали, що потрібно підібрати тональність, щось зробити, але я сприйняв це з вдячністю, бо в той момент це рятувало мій дух», – розповідає віолончеліст Дмитро Гончарук.

Своєю творчістю піднімав дух людям у київському метро, а коли повернувся до Житомира, то дав концерт для переселенців у Прозорому офісі, розповідає Дмитро.

«Концерти відбуваються спонтанно, мене побачив хлопець з тероборони і сказав, що пропускає за умови, що я ввечері граю концерт, я був з інструментом. Того ж вечора я грав у метро, де впала ракета біля вежі, там люди були дуже налякані. Я проводив майстер-клас по віолончелі у Прозорому офісі, переживав за цей концерт, бо люди, які потребують психологічної підтримки, вони зараз знаходяться не у своєму рідному місті. Тобто, це не звичайні слухачі, які прийшли подивитися концерт, а люди, які зараз всі у собі, і їм потрібно допомогти пережити ці емоції разом з музикою, якою вона б не була, не тільки веселою», – говорить віолончеліст Дмитро Гончарук.

Також хлопець пропонує безкоштовні майстер-класи, адже зараз переконаний, що музична освіта важлива, а такі уроки – це ще й психологічна допомога.

«До речі, хочу запустити проєкт по підтримці юних митців, студентів або музикантів, які практикують. Хочу надавати безкоштовні майстер-класи для людей, які зараз у Житомирі, але не є житомирянами, або житомирянам, які хочуть покращити свою музичну освіту з таких інструментів як гітара та віолончель, буду надавати безплатні уроки, будь ласка, звертайтеся», – каже Дмитро Гончарук.

Як повідомляв Житомир.info, періодично на вокзалі у Житомирі місцеві митці влаштовують концерти: людям, які приїжджають у місто або їдуть в дорогу підіймають настрій музикою. Один з таких концертів відбувся 15 квітня 2022 року.

Детальніше про житомирський драмтеатр під час війни дивіться тут.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: музика мистецтво культура війна Ніконорова концерт  
Матеріали по темі