Місто

В області продовжують перевіряти та штрафувати АЗС, а в Житомирі заправити автомобіль – це квест

9 June 2022, 16:25

У Житомирській області перевіряють АЗС через завищені ціни на пальне. Такі перевірки почали проводити через скарги та звернення від водіїв, у яких виникають проблеми з придбанням пального. Фахівці головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області кажуть: перевіряють усі заправки на Житомирщині, станом на 9 червня загальна сума штрафів, застосованих до мереж АЗС, складає понад 100 тис. грн.

«В Житомирській області за дорученням прем’єр-міністра з 8 травня 2022 року розпочато позапланові перевірки АЗС з питань правильності застосувань цін на паливо, бензини та дизельне паливо. Перевіряємо ми всі АЗС. На сьогодні 18 АЗС перевірені та перевіряються, деякі матеріали знаходяться на стадії розгляду. В цілому більш як 100 тис. грн, вже винесено рішень щодо застосування штрафних санкцій. Посадових осіб, в яких встановлено порушення державної дисципліни цін, притягують до адміністративної відповідальності й накладаються протоколи про адмінправопорушення. Орієнтовно близько семи АЗС сьогодні вже притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративно господарські санкції. В цілому щодо перевищення цін, за результатами перевірки зафіксовано від 2 до 10 грн за літр», - розповідає завідувачка сектору контролю за регульованими цінами Людмила Козловська.

Великі мережі АЗС запровадили обмеження продажу палива «в одні руки», але деякі водії все ж намагаються повторно заправитися, кажуть у Держпродспоживслужбі.

«На одній АЗС – 10 літрів, на іншій – до 20 літрів дають можливість заправитися споживчу. На скільки мені відомо, є такі випадки, коли споживач декілька разів може стати в чергу. Але є загальні умови, загальні правила, впливу на які ми сьогодні не маємо», - каже Людмила Козловська.

Журналісти Житомир.info вирішили перевірити, яка ситуація з паливом у Житомирі станом на 9 червня. Сьогодні заправити автомобіль ще той квест: ми заїхали на декілька АЗС, частина з них пустує – ані бензину, ані газу, ані дизельного палива.

На заправках, в яких паливо є, вартість відрізняється: ціни на бензин варіюються від 49 до 52 грн за літр, ціна на дизпаливо сягає 56 грн. Водії змушені шукати не лише заправки, де є паливо, а й місця, де воно дешевше.

Нагадаємо, 25 травня у Житомирській області почали перевіряти заправки через завищені ціни на пальне, одну з мереж оштрафували на 35 тис. грн.

Як повідомляв Житомир.info, 17 травня 2022 року перша віцепрем'єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко заявила, що оперативний штаб при Кабінеті міністрів вирішив тимчасово відмовитися від держрегулювання цін на пальне: в уряді очікували, що після цього граничні ціни на дизпаливо будуть не вищими за 58 грн, на бензин – не вищими за 52 грн. Після скасування державного регулювання цін 19 травня більшість великих роздрібних мереж АЗС встановили нові цінники на пальне.

25 травня після позачергового засідання виконкому, де комунальним підприємствам з матеріального резерву видавали талони на бензин, мер Житомира Сергій Сухомлин визнав, що існує дефіцит палива, а 57 грн за дизель і 62 грн за бензин – це дуже висока ціна.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: АЗС бензин дизпаливо Держпродспоживслужба ціна пальне 
Матеріали по темі