Події

У Бердичівському районі 12-річний школяр з товаришами заради помсти викрав «Москвич» у сусіда: суд застосував виховний заходів

18 June 2022, 11:13

У Бердичівському районі Житомирської області 12-річний школяр разом з товаришами викрав «Москвич» у сусіда. Так хлопці хотіли помститися чоловікові за те, що їх образив. Скориставшись відсутністю власника, товариші «угнали» автівку, та ще й у непростий спосіб: пхали, адже у машині не було пального. Суд застосував до 12-річного хлопця примусовий захід виховного характеру.

Про це 17 червня повідомила пресслужба Бердичівського міськрайонногосуду.

«Суд застосував примусові заходи виховного характеру до 12-річного хлопця з Бердичівщини, який вчинив суспільно небезпечне діяння, що підпадає під ознаки незаконного заволодіння транспортним засобом (ч. 1 ст. 289 КК України).

Школяр іще не досягнув віку, з якого міг би бути притягнутим до кримінальної відповідальності, проте закон передбачає можливість застосування низки примусово-виховних заходів до підлітків, котрим виповнилось 11 років та котрі вчинили протиправні діяння», – йдеться у повідомленні.

Так, під час судового розгляду встановили, що у жовтні минулого року хлопець та особи, матеріали щодо яких виділено в окреме провадження, незаконно заволоділи «Москвичем» односельця.

Визнаючи свою причетність, підліток розповів, що він із товаришами хотів помститися автовласнику за те, що обзивав їх на день села. Скориставшись відсутністю потерпілого, зловмисники угнали автівку з-під магазину у доволі несподіваний спосіб: відіпхали її аж на кілометр до центру села, бо бензину у транспортному засобі не виявилось.

Школяр у скоєному розкаявся, запевнив, що усвідомлює свій поганий вчинок та обіцяв більше не порушувати закон. Мама ж хлопця, яка дізналась про подію уже від працівників поліції, була переконана, що син таке вчинив під впливом старших друзів і що їй буде під силу забезпечити належну поведінку дитини.

«Після дослідження усіх доказів суд вважав доведеним факт скоєння автоугону малолітнім хлопцем. Під час обрання виду примусових заходів виховного характеру враховувалися ступінь тяжкості скоєного, характеристики юного правопорушника і виховні можливості його сім’ї – до підлітка застосувати застереження із передачею на один рік під нагляд матері», – пише пресслужба суду.

Як повідомляв Житомир.info, у квітні 2022 року у Любарі Житомирської області двоє юнаків викрали з чужого гаража ВАЗ-2105: автомобіль «позичили», аби після нічного відпочинку дістатися додому в сусіднє село.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: угон автомобіль крадіжка Москвич Бердичівський район суд  
Матеріали по темі