Яблучний сидр
Злегка зеленуватий або золотистий відтінок, глибокий і свіжий яблучний аромат, солодко-кислуватий смак і збалансований та благородний післясмак – все це про сидр. Він добре втамовує спрагу, тонізує і додає енергії. Чудово підійде як для шумних посиденьок з друзями, так і для тихих романтичних побачень. Схоже, сидр таки претендує на «титул» головного напою літа.
Легкий ігристий яблучний напій має давню історію і нині в Україні стрімко повертає колись втрачену популярність. Насолодитися ідеальним сидром віднедавна можна в улюбленій багатьма житомирській Броварні Шульц v.2.0.
«Історія сидру розпочалася з Античної доби. Напій з яблук готували ще за часів Стародавньої Греції. А назва цього напою пішла з Біблії. Зрозуміло, що тоді слово звучало дещо по-іншому, адже мова змінювалася. І десь у ХІІ столітті, коли уже в Нормандії, це сьогодні Франція, почали виготовляти напій на основі яблук, його назвали «cidre». Ми кажемо «сидр», – розповідає головний пивовар та ідейник броварні Даніель Ваша.
Цікаво, що колись цей напій пили лише знатні люди, замінюючи ним шампанське. Нині ж він доступний кожному і заслужено завоював любов багатьох. Затіваєте гамірну вечірку з друзями чи плануєте корпоратив, вирішили провести вихідний з родиною або ж міркуєте про вечір з коханою людиною? У будь-якому з випадків доповнити застілля сидром – ідея дійсно «в яблучко». Адже це – універсальний напій, і смакуватиме він до будь-яких страв.
«Сам сидр – оптимальний напій. Тому що він менш алкогольний, ніж вино, менш гіркий, ніж пиво, менш солодкий, ніж лимонад, менш насичений, ніж газовані мінералки. Він підходить під усі страви. Він насправді універсальний», – пояснює Даніель.
З прадавніх часів і до нині технологія приготування сидру пройшла певні стадії вдосконалення. Незмінною лишилась основа – натуральний сік яблук. Зберігши традиції, доповнивши їх власним досвідом і знаннями та неухильно дотримуючись стандартів якості, у броварні Шульц зварили дійсно зразковий сидр. В основі – найкращі інгредієнти: концентрат зі стиглих українських яблук та французькі дріжджі.
Важливим у процесі виробництва є співвідношення кислих, солодких та гірких плодів, зауважує Даніель Ваша.
«Ми спробували зробити сидр минулого року на зиму. Тоді в нас був екстра брют: у ньому було менше 2% цукру, а от алкоголю досить багато. Однак екстра брют – напій справді «зимовий» і на любителя. Сьогодні у нас сидр зовсім інший – такий, що прийдеться до смаку кожному і, як я вже казав, доповнить будь-яку трапезу. Так, сидри бувають різні, а база єдина – це яблука. Ми використовуємо суміш яблук солодких, кислих та гірких. Бо якщо зробити сидр лише з солодких яблук, не вдасться відтворити той повноцінний смак. Для приготування нашого сидру ми взяли готовий концентрат з трьох видів різних українських яблук і французькі дріжджі. Це спеціальні дріжджі, які здатні збродити доволі кислу базу. Саме вони забезпечують правильний процес ферментації, аби ми отримали чистий, прозорий, ароматний, соковитий напій. В результаті маємо напівсолодкий сидр, з вмістом алкоголю 6,5%, остаточного цукру – 3%. Це дійсно те ідеальне питво, яке підходить для всіх і до всього», – каже Даніель.
Відомо, що будь-який напій чи страва смакує ще краще, якщо приготовлені з любов’ю. У Шульці цей «інгредієнт» додають до кожної позиції меню. Порцією турботи «приправлений» зокрема й сидр: справжній сік дозрілих ароматних плодів, що увібрали енергію українського сонця, і щира пристрасть майстрів до своєї справи створюють досконалий смак ігристого напою.
Конопляне пиво
Ще одна новинка Броварні Шульц v.2.0 здивує навіть найбільших поціновувачів хмільного і пінного – конопляне пиво.
«Якщо заходить мова про коноплю, то відразу з’являються правоохоронні органи», – сміється пивовар Даніель Ваша.
Він запевняє: сировина, що використовується для виготовлення конопляного пива, жодного відношення до забороненого канабісу не має. Інгредієнти для його приготування є абсолютно законними і безпечними.
«Базову сировину ми привезли з Німеччини. Маємо всі необхідні дозволи. Ми попрацювали з цією сировиною й отримали конопляне пиво, яке не має великої кількості активних речовин, оскільки ми використовуємо технічну, безнаркотичну коноплю. Активних речовин там буквально мікрочастинки. Але є приємний аромат і післясмак, які реально відповідають коноплі», – зазначає бровар.
До слова, хміль теж належить до сімейства конопляних. Тому їх поєднання є вдалим і доречним. Обидві ці рослини володіють, зокрема, заспокійливим ефектом.
«Пиво саме по собі заспокоює, оскільки в ньому присутній хміль. Звісно, якщо не випити його 50 склянок за один раз. Але ж згадайте: коли людина страждає від безсоння, травники часто радять зробити подушку, наповнену хмелем. Адже в ньому є альфа і бета кислоти, багато ароматичних олій. І це дійсно допомагає: приходить міцний сон. Бо хміль заспокоює, так діє і конопля», – розповідає Даніель.
Сорт пива, про який іде мова, характеризується легким ароматом конопляних олій, солодкуватим смаком і трав’янистим присмаком на задньому плані. Від конопель напій також дістав натуральний тьмяно-зелений колір.
«Ось такий зелений колір дає конопля. Це натуральний пігмент – хлорофіл. Він міститься у всіх рослинах і надає їм відповідного забарвлення. Це дуже корисний мікроелемент, який чинить на організм очищувальну, відновлювальну та профілактичну дію», – зазначає бровар.
Неординарна новинка викликає неабиякий інтерес серед відвідувачів закладу. Класичне м’яке пиво з трав’яним ароматом коноплі та благородними нотками хмелю, зварене з душею пивовара, заслужено завойовує все більше й більше нових шанувальників.
Якщо на кілька секунд заплющити очі, то можна уявити бездоганний смак та п’янкий аромат напоїв у Броварні Шульц v.2.0. Але навіщо ж уявляти, якщо можна насолодитися ними сповна. Завітайте до Броварні Шульц v.2.0, що у самісінькому центрі Житомира – на вулиці Перемоги, 1. Ви точно знайдете тут «свій» неповторний напій, саме «ту» ідеальну закуску і, головне, поринете в його невимушену атмосферу, до якої захочеться повертатися знов і знов.
Замовити столик можна за номером: 380 (63) 533 03 00.
Про автентичні чеські страви, адаптовані під українські смаки, які пропонують в україно-чеському ресторані Шульц v.2.0 в Житомирі, читайте тут.
Про 9 сортів відмінного пінного в житомирській броварні Шульц v.2.0 – тут, про 5 причин відвідати броварню ось тут
Інтерв’ю з чеським пивоваром Даніелем Вашею про історію відкриття броварні «Шульц» – тут