Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими застерігає: публічне розповсюдження інформації про полонених може зашкодити процесу обміну.
Про це 15 липня повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
«Поширення розгорнутої інформації про конкретну людину, яка знаходиться в полоні, може ускладнити процес обміну і становити небезпеку для самого полоненого. Інформація про значущість людини, її політичні погляди, місце служби, попередню роботу, рідних та близьких провокує прискіпливе ставлення ворога. В результаті вимоги до обміну конкретної особи можуть бути завищені, а сам процес максимально ускладнений. Звертаємо увагу, що розповсюдження інформації про позивні, військову частину, місце дислокації підрозділу, обставини потрапляння в полон несе загрозу не тільки самому полоненому, але його бойовим побратимам та підрозділу», - йдеться у повідомленні.
ГУР запевняє, що Україна робить все можливе для того, щоб кожен наш захисник повернувся додому.
«Якщо ви втратили зв’язок з близькою людиною, яка перебуває на військовій службі, у зоні ведення бойових дій або на окупованих територіях чи маєте підозру, що ваша близька людина перебуває у полоні у ворога – звертайтеся в уповноважені державні інституції, які опікуються питаннями пошуку та обміну полонених», - зазначається у повідомленні.
Звертатися можна сюди:
Консультаційна лінія Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими:
+380954127424
Приймання дзвінків: пн-пт з 10:00 до 16:00 години.
Адреса приймальні: м. Київ, вул. Спаська, 37
Національне інформаційне бюро:
1648
(044)287 81 65
Об’єднаний Центр з пошуку та звільнення полонених при СБУ:
+380676508332
+380980873601
Національна поліція:
+380894201866
Міжнародний комітет Червоного Хреста:
0 800 300 155
Нагадаємо, в травні Генштаб повідомляв, що до родичів військовослужбовців Збройних Сил України почали надходити підозрілі телефонні дзвінки та повідомлення, шахраї пропонують за грошову винагороду «надати інформацію» про військового та «сприяти визволенню з полону».
Як повідомляв Житомир.info, 29 квітня 2022 року в прямому ефірі програми «Тема дня» начальник ГУНП у Житомирській області Олег Трачук розповідав про новий вид телефонного шахрайства, коли вимагають гроші за нібито звільнення з полону.
Житомир.info