Координаційна рада проекту «Інформатика NewG», до складу якої входять представники МОН, Міністерства цифрової трансформації та експерти галузі цифрових технологій, розглянули 405 заяв від закладів освіти на участь у пілоті з оновлення предмета «Інформатика».
Про це 20 липня повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки.
«За результатами було відібрано 50 закладів загальної середньої освіти, що візьмуть участь у пілотному проекті, а саме: 13 закладів з обласних центрів, 14 сільських, 17 міських і 6 столичних. Пілотування нового змісту та ресурсів предмета Інформатика розпочнеться 1 вересня 2022 року. Перед початком кожної навчальної чверті проводитимуться вебінари та тренінги для вчителів інформатики закладів-учасників», - йдеться у повідомлені.
У межах проекту передбачається:
створення нового контенту для 1-11 класів;
розробка освітніх ресурсів для вивчення інформатики з подальшим розміщенням у вільному доступі на сайті Всеукраїнської школи онлайн;
залучення найкращих українських і європейських ІТ-експертів.
«1 вересня 2023 року створені ресурси масштабуються на всі заклади загальної середньої освіти та будуть доступні на платформі Всеукраїнська школа онлайн», - інформує МОН.
В оприлюдненому переліку 50 відібраних закладів є один з Житомирської області – навчально-виховний комплекс «Школа-гімназія-ліцей» №10 м. Бердичева. Заявку на участь у проєкті подала вчителька Колодюк Тетяна Дмитрівна, проєкт буде реалізовуватися для учнів 5-6 класів цього закладу.
Як повідомляв Житомир.info, наприкінці червня 2022 року Міністерство цифрової трансформації інформувало про запуск нового проєкту IT Generation, завдяки якому українці зможуть безоплатно отримати професію у сфері IT.