Місто

У пологовому відділенні житомирської лікарні №1 матусям, крім «бебі-боксу», видають ще «Пакунок порятунок» від Unicef

27 July 2022, 13:40

Для породіль та новонароджених українців у пологовому відділенні КП «Лікарня №1» м. Житомира видають «Пакунок порятунок» від Unicef.

Матуся Вікторія щойно отримала такий пакунок і з радістю показує, що до нього входить. Всередині бачимо одяг, іграшки, засоби гігієни.

«Іграшки, одяг для новонароджених, гребінець, термометр, ножиці, пелюшки, шкарпетки, памперси та серветки», – показує вміст пакунка Вікторія.


Наповнення дещо схоже з «бебі-боксом», який надає держава. Породілля кажуть: будь-яка допомога не буде зайвою, адже в пакунок входять речі, які дійсно потрібні малюку.

«Важко, особливо, коли жінка сидить вдома, а чоловік також втратив роботу. Треба викручуватися, а все дороге, і допомога дуже необхідна, якщо чесно. Памперси точно знадобляться», – каже породілля Вікторія.

«У такий час буває важко знайти ті самі памперси. На початку війни були проблеми з сумішами, дитячими речами. Там ті самі памперси, чому б ні, вони у будь-якому випадку потрібні», – сказала породілля Ірина.

«Пакунок порятунок» у пологовому відділенні КП «Лікарня №1» роздають кожній жінці, яка тут народжує. Така допомога не пов'язана з «пакунком малюка», тому родина може отримати «бебі-бокс» і допомогу від Unicef.

«Його отримують всі жінки, які народжували у нашому закладі. Зараз у нас є 170 пакунків, близько 50 ми вже роздали жінкам. Роздавати почали з 14 липня», – говорить завідуюча пологового відділення Світлана Данилюк.

Завідуюча пологового відділення також розповіла, що «бебі-бокси» заклад отримав ще до повномасштабного вторгнення, зараз їх залишилося більше ніж 400. Але варто зазначити, що батьки самостійно обирають, що їм отримати від держави: грошову компенсацію або «пакунок малюка» у натуральному вигляді.

Нагадаємо, у Житомирській області за п’ять місяців війни народилося понад 2700 немовлят: кількість хлопчиків переважає.

Як повідомляв Житомир.info, в Україні в лютому 2021 року поновили видачу «пакунків малюка»: 26 лютого Житомирський обласний перинатальний центр отримав 160 «пакунків малюка», вартість одного – 5 тис. 170 грн. Відтак, з лютого по квітень 2021 року в Житомирській області видали 1196 «пакунків малюка» для новонароджених діток.

Що входить в оновлений «пакунок малюка», дивіться у сюжеті

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: пологовий новонароджений бебі-бокс пакунок малюка допомога Юнісеф  
Матеріали по темі