У Житомирі заблокували масштабну схему продажу автомобілів, які ввозили в Україну під виглядом гуманітарної допомоги.
Про це 18 серпня повідомило Управління СБ України в Житомирській області.
За даними слідства, зловмисники незаконно продавали кросовери та джипи, які ввозили з-за кордону як гуманітарну допомогу нібито для військовослужбовців Сил оборони України.
«Встановлено, що до організації схеми причетні двоє «бізнесменів» із Житомира і Бердичева. Для прикриття своїх оборудок фігуранти офіційно зареєстрували на підставну особу фіктивну благодійну організацію. Прикриваючись її документами, зловмисники ввозили в Україну транспортні засоби під виглядом гуманітарки. Після цього автомобілі з нульовим розмитненням вони реалізовували за середньоринковою ціною», – йдеться у повідомленні.
Оперативники спецслужби з’ясували, що ділки продавали автівки підвищеної прохідності українським військовим та представникам місцевих волонтерських організацій, які допомагають бійцям Тероборони і ЗСУ.
За такою схемою псевдоволонтери продали понад два десятки «гуманітарних» автівок. Правоохоронці затримали одного з фігурантів під час реалізації чергової партії із 4 автомобілів.
Під час обшуків, проведених у домоволодіннях фігурантів і за місцями зберігання автівок у Житомирі й Бердичеві, вилучено речі та документи із доказами протиправної діяльності.
У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 201-2 (незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги) Кримінального кодексу України одному зловмиснику вже повідомлено про підозру. Вирішується питання щодо інкримінування аналогічного правопорушення його спільнику.
Тривають слідчі дії для встановлення й притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до функціонування схеми.
Пресслужба ГУНП у Житомирській області уточнює, що псевдоволонтери продали понад 20 автомобілів на 3 млн грн.
«Кожен зі спільників проводив незначну передпродажну підготовку автівок та реалізував їх всім охочим за ринковою ціною за готівку. Серед покупців були й волонтери та військові. Під час такої діяльності вони продали понад два десятки автомобілів на суму близько 3 мільйонів гривень», – пише пресслужба ГУ Нацполіції.
У поліції також розповіли, що одного з фігурантів провадження, 54-річного житомирянина, затримали 17 серпня.
Слідчі провели 5 санкціонованих обшуків та ще 2 невідкладних огляди та вилучили транспортні засоби й документацію, що можуть бути свідченнями протиправної діяльності.
Пресслужба Житомирської обласної прокуратури зазначає, що схема діяла з червня 2022 року. До «роботи» залучали й водіїв, які мають право на виїзд за межі країни з метою постачання транспортних засобів як гуманітарної допомоги військовим.
«За даними слідства, злочинну схему, яка діяла з червня цього року, організував 54-річний мешканець Житомира, волонтер місцевого благодійного фонду. Так, ділок, за посередництва водіїв, які мають право на виїзд за межі держави з метою постачання транспортних засобів як гуманітарної допомоги військовим ЗСУ та Нацгвардії, поставлені ніби для благодійного фонду та розмитнені на пільгових умовах автомобілі продавав для власного збагачення. 17.08.2022 торговця гуманітаркою викрито безпосередньо під час продажу чотирьох автомобілів на загальну суму понад 560 тис. грн. Гроші вилучено, особу затримано у порядку ст. 208 КПК України», – пише прокуратура.
Відео з сайту ГУНП
Як повідомляв Житомир.info, 1 серпня 2022 року управління СБУ в Житомирській області інформувало про викриття співзасновника місцевої громадської організації на виготовленні та збуті неякісних бронежилетів на мільйон гривень у воєнний час. 16 серпня пресслужба Житомирської обласної прокуратури інформувала, що псевдоволонтеру, який заробляв на продажі бронежилетів низької якості для бійців ЗСУ і тероборони, повідомили про підозру.