Фоторепортаж

Шукають зброю, конвоюють та бережуть громадський порядок у Житомирі: як служать собаки у Нацгвардії. Фотоісторії до Дня тварин

4 October 2022, 15:57

Війна в країні показала нам, на скільки важливим є вклад кожної живої істоти у перемогу. Не виключенням є і службові собаки, які своєю роботою допомагають людям як на фронті, так і у тилових містах. Вони охороняють, шукають, затримують злочинців та бережуть громадський порядок. Тому у Всесвітній день тварин, який відзначають 4 жовтня, Житомир.info вирішив дізнатися більше про тварин, які бережуть спокій житомирян, тож наша фотокореспондентка кілька разів сходила на прогулянку зі службовими собаками.

Окрім сміливих та відважних дівчат та хлопців, у житомирському підрозділі Національної гвардії України несуть службу 10 службових собак. Вони працюють за кількома напрямами, зокрема патрульним і розшуковим.

Сьогодні в об’єктиві – три собаки -”нацгвардійці”. Окрім своїх прямих службових обов’язків, вони ще й “працюють” психологами – допомагають нацгвардійцям у сховищах перечікувати тривоги та знімати психологічний стрес.

Мілка – лабрадор. Їй три роки, і з початку повномасштабної війни вона працює на одному з блокпостів Житомира. Напрямок роботи Мілки – пошук та виявлення вогнепальної зброї та боєприпасів. Вона – улюблениця дітей, дорослих, нацгвардійців та навіть усіх тих, кого вона перевіряє на блокпостах.

Спокійна та врівноважена, Мілка повільно обнюхує машини й особисті речі та знаходить сховану зброю чи набої. За звичкою вона обнюхує і речі фотографа, а нацгвардійці розповідають, що на спільних відпрацюваннях Мілка ніби ненароком, але перевіряє речі колег з поліції та ДСНС.

Зевс – ротвейлер. Йому чотири роки, і він працює конвойним – супроводжує підозрюваних та засуджених на судові засідання або у місця відбування покарань. Зевс має грізний вигляд і дуже суворий під час роботи, від нього ще ніхто не втікав, але до своїх кінологів та інших нацгвардійців він дуже ніжний і терпеливо перечікує обійми та поцілунки. Щодня він тренується по кілька годин на витривалість та силу, щоб не втратити форму. А ще він дуже полюбляє смаколики і виконує за них різні трюки.

Кілла – бельгійська вівчарка. Вона патрульно-розшукова собака. Може знайти будь-кого, хто згубився, або ж вистежити і затримати злочинця, а також охороняє затриманого порушника до відділку поліції. Їй два роки. Вона з задоволенням виконує завдання, які потребують швидкості, кмітливості та багато енергії. Вона служить разом зі своєю сестрою, у них службова династія, проте на патрулювання вони виходять по черзі.

Кілла не проминає нагоди скупатися у фонтані не лише спекотним літнім днем, але й теплим осіннім.


Про чотирилапих захисників тилу з житомирського кінологічного центру, які «ведуть» слідство, шукають вибухівку та наркотики, дивіться тут.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: собака НГУ Нацгвардія Всесвітній день тварин  
Матеріали по темі