Ранок понеділка для українців почався з повітряної тривоги. Росія атакувала Київ дронами-камікадзе. На відео поліцейські намагаються збити один з таких дронів, і їм це вдається. Але навіть при таких обставинах він несе небезпеку. Тому кожен має знати правила, які можуть допомогти врятуватися під час атаки.
Зрозуміти, що летить дрон можна за звуком, який нагадує роботу двигуна мопеда чи бензопили.
Почувши або побачивши літальний об’єкт, тримайтеся осторонь від нього, а також від адміністративних будівель, стратегічних та військових об’єктів.
Якомога швидше йдіть в укриття. Якщо немає такої можливості, дотримуйтеся правила «двох стін».
Якщо ви потрапили під обстріл на вулиці, знайдіть будь-який виступ, заглиблення в землі або канаву. Лягайте на землю, закрийте голову руками та відкрийте рот.
Точно не треба намагатися збити дрон самотужки – це є небезпечним не лише для вас, а й для оточуючих. Поліцейські закликають тих, хто володіє зброєю, довірити справу професіоналам.
«Пересічні громадяни на час повітряної тривоги мають перебувати у сховищах! А сили й засоби сектору оборони та безпеки, які задіяні на патрулюванні, відбитті повітряних атак, будуть цим займатися. Окремі види зброї не передбачені для знищення таких цілей, тому що тактико-технічні характеристики не дозволяють це зробити», – наголошує начальник сектору контролю за обігом зброї ГУНП в Житомирській області Олександр Господарчук.
Крім того, якщо у вас є зброя і ви вирішили зупини дрон – це є незаконним.
«Це ст. 174 КУпАП, буде вилучатися зброя до прийняття рішення по матеріалах адміністративної справи, тобто стрільба у громадських місцях зі зброї», – додав Олександр Господарчук.
Пам’ятайте ці правила, адже вони можуть врятувати вам життя.
Нагадаємо, 11 жовтня житомиряни показували фото уламків ракети, які знайшли на подвір'ї, а в школі показали вибиті вікна.
Пресслужба поліції області інформувала, що внаслідок ворожого ракетного удару в Житомирі пошкоджено приміщення підприємства.
Як повідомляв Житомир.info, 10 жовтня 2022 року близько 9:00 ворог наніс удар по енергетичній інфраструктурі Житомирської області, зокрема, Житомир був знеструмлений та залишився без водопостачання. Начальник ОВА повідомив, що по Житомирській області вранці 10 жовтня було випущено дві ворожі ракети, одну з них збила ППО, та відрапортував, що «за менш ніж 2,5 години ми відновили повністю електропостачання». Згодом стало відомо, що внаслідок ракетного удару по одному з енергетичних об'єктів Житомирської міської громади виникла пожежа, яка станом на 17:00 була ліквідована.