Місто

У Житомирі водій асенізатора ледь не збив маму з донькою та протягнув дитячий самокат кілька метрів по дорозі

21 October 2022, 14:49

Вечірня прогулянка у Житомирі 19 жовтня для родини Мосійчуків ледь не стала трагічною. У той час, як однорічна донечка каталась на самокаті-біговелі, у провулок на швидкості заїхала машина асенізатор.

«Дружина якраз моя поправляла візочок, а я в ту сторону дивився. Завдяки моїй реакції я їх відсторонив, а він пронісся повз нас на такій швидкості, що я не знаю», - розповідає Ігор Мосійчук.

«Якби не чоловік, я б разом з дитиною була там, де і самокат», - додає Віра Мосійчук.

Самокат опинився під колесами і його протягнуло кількадесят метрів. Постраждалим водій пояснив, буцімто, це випадковість і не спрацювали гальма.

«Його звідти тягнули десь 40 метрів. Водій казав, що у нього пневмогальма, діафрагма лопнула, він не міг гальмувати. Коли поліція приїхала, гальмівний шлях був», - згадує Ігор Мосійчук.

Поліція зафіксувала ДТП з наїздом та й самі його учасники, ніби дійшли згоди. Аж раптом, каже пан Ігор, водій почав винуватити в усьому батьків.

«Тоді він просився, що у нього двоє дітей, я його відпустив. Він дав мені документ, сказав, що розрахується за біговел, він коштує 6 тисяч гривень. А коли дружина подзвонила, щоб він розрахувався, то він сказав, що тут взагалі проїжджа частина і ми не маємо права тут ходити. Тут немає ні розмітки, нічого, ця вулиця не призначена для їзди. Ми тут живемо, нам що по повітрю ходити?», - говорить Ігор Мосійчук.

Водій виправдовується, мовляв, це випадковість і киває на техніку.

«Я спускався, лопнула мембрана, відмовили гальма. Єдине, що я зміг зробити - це крикнути у вікно, щоб забрали візочок. Тут схил і я не міг зупинитися. Коли вона пуста, вона зупиняється. Я злився, пустий виїхав, доїхав до стоянки, замінив мембрану, підвів гальма. Так буває, це вантажна машина, це техніка, зрозумійте. Буває всяке», - коментує водій асенізатора Вадим Скраль.

Цей випадок не поодинокий, бідкаються місцеві. Кажуть, куди тільки не зверталися, але від 2018 року отримують лише відписки. Чи не кожна родина тут багатодітна і щоразу, відпускаючи дітей гуляти на вулицю, батьки бояться за їхнє життя.

«Тут немає світлофорів і тому машини летять, починаючи від «Рудя». Тут буквально три роки тому поставили пішохідний перехід. Через що? Через те, що кожного року тут гинули люди. Вони летять з шаленою швидкістю. Вони (ред., водії) буквально залітають в провулок, а діти тут гуляють, катаються. У мене четверо дітей, у нього п’ятеро, тут троє дітей. Тут діти перейти не можуть дорогу», - ділиться Юрій Владзяновський.

Окрім небезпеки, що чатує на кожному кроці, мешканці нарікають і на сморід, який доноситься з місцевого комунального підприємства, де машини і зливають нечистоти.

«Коли тут спека сорок градусів, то тут такий сморід, що здуріти можна. Я вже їх знімав, з машини тече, смердить. Тут же люди живуть, кажу, хлопці!», - додав Юрій Владзяновський.

Частково вирішити проблему місцевих мешканців вже зараз обіцяють представники міської влади і водоканалу. Зокрема, провести роз’яснювальну роботу з перевізниками, аби ті контролювали як технічний стан машин, так і швидкісний режим водіїв. А щодо нечистот, то поки не завершиться будівництво нової зливної станції, а по проєкту це кінець 2023-го року, все залишиться як є. Позаяк, заборона роботи приватних асенізаторів призведе до незворотних наслідків.

«З боку міської ради додатковий відеонагляд, додаткові обмежувальні знаки і робота з перевізником», - зазначив депутат Житомирської міської ради Іван Мартинчук.

«Вони все-таки вивозять стоки таких самих мешканців Житомира. Ми повинні розуміти, якщо вони не зливатимуться тут, то вони їх зливатимуть у парку, десь у люк, в ливнівку і воно все одно тектиме в річку, взагалі не очищене. Тому, попередньо домовилися, що встановимо знак, що рух заборонено, встановимо «лежачого поліцейського», який обмежуватиме швидкість транспортних засобів і автоматичні ворота на ГКНС. Ми обов’язково проговоримо з міською радою, щоб на цю вулицю встановили камеру, підключену до безпечного міста, щоб був запис хто, куди і як їде. Щоб правоохоронні органи, у разі чого, могли це переглянути», - підсумовує директор КП «Житомирводоканал» Роман Ілик.

Саме, щоб запобігти подібним ситуаціям, родина Мосійчуків хоче звертатись до суду, щоб водії, в подальшому задумались над зниженням швидкості, їдучи провулком, були уважними і розуміли, що у разі чого, понесуть покарання за скоєне.

Нагадаємо, 16 липня 2020 року на Польовій у провулку Комунальному під колесо вантажівки потрапив 5-річний хлопчик, дитина загинула на місці події. Після цього люди влаштовували акції і вимагали заборонити проїзд вантажівок у провулок.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ДТП асенізатор водій самокат провулок дитина водоканал Ілик Мартинчук Скраль Мосійчук 
Матеріали по темі