Політика

СБУ продовжує перевіряти об’єкти УПЦ в Житомирській області, цього разу – в Коростені та Овручі

14 December 2022, 11:04

У Житомирській області тривають безпекові (контррозвідувальні) заходи СБУ на об’єктах Овруцько-Коростенської єпархії УПЦ.

Про це 14 грудня повідомляє управління СБУ в Житомирській області.

«Безпекові заходи проводять співробітники СБУ спільно з Національною поліцією і Національною гвардією за безпосередньої участі представників церкви. Їхня мета – виявлення та протидія підривній діяльності російських спеціальних служб у релігійному середовищі нашої держави. Враховуючи повномасштабну військову агресію російської федерації проти України, дані заходи проводяться для: унеможливлення використання афілійованих із центрами впливу в рф релігійних громад в якості осередку «русского міра»; убезпечення населення від можливих провокацій і терористичних актів. Спільно з представниками релігійних організацій правоохоронці проводять огляд території та приміщень для виявлення осіб, можливо причетних до протиправної діяльності, та заборонених до обігу предметів», - йдеться у повідомленні.

Зокрема, 14 грудня перевіряють території та приміщення:

Кафедрального собору Різдва Христового (м.Коростень);

Спасо-Преображенського кафедрального собору (м.Овруч);

Свято-Василівського собору (м.Овруч);

Свято-Василівського жіночого монастиря (м.Овруч);

Єпархіального управління (м.Овруч).

Заходи відбуваються в межах чинного законодавства та на виконання відповідного доручення Ради національної безпеки і оборони України.

Нагадаємо, 8 грудня співробітники СБУ, Нацполіції і Нацгвардії разом із представниками релігійних громад перевіряли територію та приміщення Чоповицького Афонської ікони Божої матері жіночого ставропігійного монастиря, Казанської ікони Божої матері чоловічого монастиря Овруцько-Коростенської єпархії і Скиту цього монастиря на честь преподобного Сілуана Афонського на Коростенщині. Під час перевірки на території чоловічого монастиря та скиту виявлено чоловіків з різних регіонів України – спортивної статури та з кримінальним минулим, під час відпрацювання мобільних терміналів, якими вони користуються, встановлено контакти із абонентами з території рб та рф.

Як повідомляв Житомир.info, 2 грудня 2022 року співробітники Служби безпеки України проводили контррозвідувальні (безпекові) заходи на об’єктах УПЦ (МП) у Житомирській області. Зокрема: у Свято-Анастасіївському ставропігійному жіночому монастирі (м.Житомир), скиті Свято-Анастасіївського ставропігійного жіночого монастиря (Житомирський район), скиті Іверської ікони Божої Матері Чоповичського Афонського ікони Божої Матері жіночого ставропігійного монастиря (Житомирський район). За результатами безпекових заходів у Свято-Анастасіївському ставропігійному жіночому монастирі та двох Скитах на Житомирщині виявлено осіб, які перебувають на зв’язку з громадянами рф.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: СБУ УПЦ монастир церква МП Коростень Овруч 
Матеріали по темі