Суспільство

Житомирські рятувальники розповіли про правила експлуатації буржуйки, газового пальника і генератора

14 December 2022, 16:54

Російські атаки на об’єкти енергетичної інфраструктури України призвели до масових відключень електроенергії. Відтак, українці стали шукати альтернативні джерела енергії, неправильне використання яких призводить до незворотних наслідків. Лишень за грудень фахівці ДСНС в Житомирській області зафіксували 53 пожежі, на яких загинуло троє людей. Рятувальники нарікають: використовуючи генератори, туристичні балони та нагрівачі люди не задумуються про небезпеку, що чатує від їх неправильного застосування.

«Генератор був встановлений не відповідно до правил і гази, які виходили від генератора потрапляли в помешкання. Двоє дітей отруїлися, були доставлені в реанімаційне відділення Пулинської центральної районної лікарні», - розповідає заступник начальника управління ДСНС у Житомирській області Олександр Кравець.

Щоб уникнути подібних надзвичайних ситуацій, надзвичайники закликають дотримувати елементарних правил безпеки.

«Встановлювати не менш як за 6 м від вікон. Глуха стіна, без отворів, дозволяється 1 м для встановлення генератора. Генератор повинен знаходитися зовні, на провітрюваній частині. Забороняється використовувати в вологий період - дощ, туман, сніг. Повинен бути під навісом, бо накривати їх заборонено», - пояснює фахівець з оперативного реагування управління ДСНС у Житомирській області Олександр Криворучко.

У разі недотримання правил експлуатації, небезпеку становлять і туристичні газові пальники. Вибух такого девайса нещодавно стався в одній із житомирських багатоповерхівок і приготування їжі для 32-річної жінки могло коштувати життя.

«Вибухнув газовий балон при приготуванні їжі. Жінка отримала травми опіки рук, обличчя і навіть вікно було пошкоджено. Хоч балон і не дуже великий, але вибух був дуже потужний. Якщо здоровий глузд не дозволяє вам зрозуміти, що нагріваючи велику поверхню іде віддача самого тепла на балон, який перегрівається, і через те трапляється вибух, то краще його не використовувати», - коментує заступник начальника управління ДСНС у Житомирській області Олександр Кравець.

Говорили і про пічне опалення, зокрема – «буржуйки».

«В першу чергу повинен бути металевий лист для того, якщо випаде жаринка не утворилась пожежа. Друге - чистити труби. Якщо буржуйка використовується щоденно її потрібно чистити раз у два дні. Буржуйка повинна знаходитись від стіни не менш як за 1 метр. Топковий лист за розмірами має бути не менше 500 - 700 мм», - зауважує начальник відділення радіаційної та хімічної розвідки правління ДСНС у Житомирській області Владислав Іщенко.

Надзвичайники закликають користуватися лише сертифікованими приладами, читати інструкції з експлуатації та дотримуватися правил безпеки.

Нагадаємо, 6 грудня в одній із квартир на проспекті Миру в Житомирі під час відсутності світла вибухнув балон газового пальника, жінка отримала опіки. У Житомирському районі в ніч з 8 на 9 грудня через використання генератора в будинку дві дитини отруїлися чадним газом.

Поради житомирських рятувальників щодо безпечного використання генераторів дивіться тут

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирській області за добу 23 листопада 2022 року сталися 4 пожежі: усі вони були у приватному секторі і спричинені порушенням правил монтажу та користування системами обігріву помешкань.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ДСНС рятувальник опалення тепло генератор пічка пальник буржуйка 
Матеріали по темі