Суспільство

В Житомирській області до «Армії відновлення» залучили безробітних у 10 територіальних громадах

17 December 2022, 12:55

У 10 територіальних громадах Житомирщини організовано суспільно корисні роботи.

Про це 16 грудня повідомила пресслужба Житомирського обласного центру зайнятості.

«На Малинщині, Овруччині, Любарщині, Баранівщині, Андрушівщині та Пулинщині до робіт залучені вже 81 безробітний. Вони готують до використання захисні споруди цивільного захисту, заготовляють дрова, на території Андрушівської громади залучені до облаштування та обслуговування пунктів обігріву (пунктів незламності), а на Малинщині – проводять ремонтно-відновлювальні роботи, насамперед на об’єктах забезпечення життєдіяльності. Для оплати праці безробітних, котрі зараз беруть участь у суспільно корисних роботах, передбачено фінансування у розмірі 378 000 грн», - йдеться у повідомленні.

Довідка обласного центру зайнятості: 25 листопада 2022 року начальник Житомирської ОВА видав розпорядження про організацію суспільно корисних робіт на території Житомирської області. Види таких робіт та підприємства-замовники визначаються місцевими громадами. До їх виконання передбачено залучати працездатне населення, передусім зареєстрованих безробітних. Оплата праці – на рівні мінімальної: 6700 грн за повний місяць роботи. Довідкова інформація щодо суспільно корисних робіт – у відділі організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості за тел. (0412) 43-20-37.

Зауважимо, що на засіданні 16 грудня Уряд затвердив постанову «Про внесення змін до Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану», якою розширив повноваження військових адміністрацій щодо залучення громадян до суспільно корисних робіт.

Як зазначається в документі, цей акт деталізує порядок взаємодії військового командування та воєнних адміністрацій щодо:

надання військовим адміністраціям більшої самостійності в ініціюванні та прийнятті рішень про залучення працездатних осіб до виконання суспільно корисних робіт (СКР),

визначення видів СКР, виконання яких необхідне на відповідній території або місцевості.

«У зв’язку з потенційними загрозами, які можливі з боку держави-агресора, пропонується, зокрема, передбачити, що виконання суспільно корисних робіт в небезпечних умовах допускається виключно за письмовою згодою особи, яку планується залучити до таких СКР та з дотриманням вимог законодавства щодо охорони праці при виконанні таких робіт», - інформує пресслужба Мінекономіки.

Нагадаємо, станом на 9 грудня у рамках проєкту «Армія відновлення» у п’яти територіальних громадах Житомирської області були організовані суспільно корисні роботи, до яких залучили 25 безробітних.

Як повідомляв Житомир.info, 30 листопада 2022 року Житомирська обласна служба зайнятості інформувала, що для оплати праці орієнтовно 50 безробітних Житомирської області, які долучаться до «Армії відновлення» ще до кінця 2022 року, виділили близько 390 тис. грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: центр зайнятості Армія відновлення  робота  безробітний  суспільно корисна робота 
Матеріали по темі