Суспільство

Українці тепер можуть подати заяву про реєстрацію шлюбу в Дії. Інструкція

27 February 2023, 10:57

На порталі Дія можна подати заяву про державну реєстрацію шлюбу й одразу обрати місце, час, формат та зал, де пройде церемонія.

Про це 27 лютого повідомила пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

«Весь процес триває менше 15 хвилин, а скористатися послугою можуть громадяни України, старші 18 років та які мають електронний підпис», - йдеться в повідомленні.

Щоб подати заяву про шлюб у Дії, потрібно:

  • Авторизуватися на порталі Дія та перейти у розділ «Сім’я».
  • Обрати послугу «Заява про шлюб».
  • Заповнити заяву. Тут можна обрати час та місце реєстрації шлюбу, церемонію у святковій залі та інші додаткові послуги.
  • Сплатити адміністративний збір.
  • Підписати заяву електронним підписом.
  • Далі ваш партнер отримає посилання на заяву електронною поштою. Він має авторизуватися у кабінеті на порталі, перейти за посиланням з пошти та підписати заяву електронним підписом.

«І все! Заяву про шлюб подано. Обраний ДРАЦС надішле вам результат розгляду заяви та деталі щодо церемонії на мейл. Вам залишається лише з’явитися у ДРАЦС у день одруження. Раніше, щоб подати заяву про шлюб, майбутнім молодятам доводилося разом йти до ДРАЦС, вручну заповнювати паперові заяви, проходити перевірку в держреєстратора. Після цього сплатити держмито, а потім знов повертатися до держустанови та обговорювати деталі церемонії зі співробітником ДРАЦС», - зазначають у Мінцифри.

Послуга реалізується Мінцифрою спільно з Міністерством юстиції України за підтримки Європейського Союзу в межах проєкту EU4DigitalUA.

Нагадаємо, за січень 2023 року на Житомирщині було зареєстровано 546 шлюбів.

Історії кохання наречених, які одружились в День закоханих у Житомирі дивіться тут

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: шлюб одруження Дія 
Матеріали по темі