ДОПОМОГА

Благодійний фонд надаватиме допомогу жителям Житомирської області на відновлення житла

10 March 2023, 12:36

Житомирська обласна військова адміністрація підписала Меморандум про співпрацю з благодійним фондом «Карітас-Житомир»: благодійники мають намір розширити обсяг допомоги жителям Житомирщини й долучитися до відновлення житла, яке зазнало пошкоджень від російських бомбардувань в різних громадах області.

Про це 10 березня повідомив начальник ОВА Віталій Бунечко.

«За рік що минув, Житомирська обласна військова адміністрація разом з благодійниками та громадами відновила понад 1700 об’єктів, але необхідно зробити ще багато. Тому спільні зусилля міжнародних організацій та благодійників допоможуть області значно прискорити відновлення. В рамках підписаного Меморандуму, вже найближчим часом фахівці Житомирської обласної військової адміністрації разом з представниками фонду «Карітас-Житомир» та громад визначать перелік будинків, які потребують проведення малих й середніх ремонтів. Попередньо йдеться приблизно про 250 приватних будинків в Овруцькій, Народицькій, Коростенській, Малинській та Житомирській громадах», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що минулого року благодійний фонд «Карітас» вже мав досвід надання такої допомоги. Тоді в рамках проєкту, реалізованого спільно з Управлінням Верховного комісара ООН, було проведено малі ремонти у 137 приватних оселях у Малинській, Народицькій та Житомирській громадах. Загальний обсяг допомоги склав понад 7,5 мільйона гривень.

Водночас сам Благодійний фонд «Карітас-Житомир» детальніше розповів про умови участі у проєкті.

Проект забезпечить малий/середній ремонт житла для осіб/домогосподарств у громадах Житомирської області:

Коростенській міській територіальній громаді м. Коростень,

Овруцькій міській об’єднаній територіальній громаді м. Овруч та с. Раківщина,

Гладковецькій селищній громаді с. Гладковичі та с. Радчинці,

Народицькій селищній територіальній громаді в селах Селець, Вязівка, Базар, Радча, Грезля, Закусили, Латиші, Новий Дорогинь, Яжберень, Славенщина, Залісся,

Малинській міській територіальній громаді м. Малин,

Житомирській міській територіальній громаді м. Житомир,

що постраждали від російської агресії, якщо житло було пошкоджено, але фактично ціле та придатне для проживання. Під малим/середнім ремонтом розуміються незначні пошкодження житла, до яких, зокрема, входять відновлення розбитих вікон і дверей, обвалення підвісної стелі, незначні пошкодження даху, незначний ремонт електрики та водопровідних труб всередині житла тощо.

«Карітас України» та УВКБ ООН нададуть уразливим домогосподарствам, які мають незначні пошкодження внаслідок російського вторгнення грошову допомогу для ремонту будинків чи залучать до проведення ремонту будівельну компанію. Формат надання допомоги буде залежати від потреб домогосподарств, а також він може відрізнятися у різних територіальних громадах. Натомість соціальні працівники та інженери проекту сприятимуть домогосподарствам у ефективному проведенні ремонтів, у тому числі шляхом надання консультацій та технічних порад.

Грошову допомогу на малий ремонт отримають:

домогосподарства, що зазнали незначних пошкоджень внаслідок російської агресії;

домогосподарства, які не отримували допомогу від держави або іншої організації на відновлення пошкоджень власного житла, постраждалого від російської агресії;

домогосподарства з доходом нижче 5400 грн/особа/місяць АБО які втратили джерело доходу АБО відповідають одному з наступних критеріїв вразливості:

1) Одинока матір/одинокий батько або опікун однієї дитини чи декількох дітей віком до 18 років;

2) Родина, у якій є вагітна жінка або мати з дитиною до 3-х років;

3) Багатодітна родина (три чи більше неповнолітніх дітей

4) Член родини має інвалідність або тяжке/хронічне захворювання

5) Самотня людина похилого віку (60+) або домогосподарство, яке складається з одного-двох літніх людей, які не мають підтримки рідних.

Для участі у проєкті від потенційних учасників очікується надання наступних підтверджуючих документів:

Документ, що посвідчують особу (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, тимчасове посвідчення громадянина України).

Довідка про реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код).

Документи, що підтверджують критерій вразливості:

інвалідність - довідка МСЕК або посвідчення особи з інвалідністю;

важка хвороба - медична довідка з діагнозом призначенням лікування;

літні люди - пенсійне посвідчення;

самотні матері/батькі чи опікуни - свідоцтво про народження із записом батька зі слів матері, свідоцтво про смерть батька чи матері, або рішення суду про позбавлення батьківських прав батька/матері або визнання її/його недієздатним, визнання батька чи матері без вісті відсутнім або померлим, або акт обстеження житлових умов служби у справах дітей та сім’ї з такою інформацією, або акт депутата про фактичне місце проживання всіх членів родини, або довідка ОСББ про проживання всіх членів родини тощо;

багатодітна родина - посвідчення про статус багатодітної родини;

вагітна жінка та/або матір з дитиною до 3-х років - медична карта про вагітність або свідоцтво про народження дитини.

Один з документів, що посвідчує право власності на нерухомість, до прикладу – свідоцтво про право власності на квартиру, договір купівлі-продажу, дарування тощо.

Один з наступних документів, що підтверджує втрату джерела доходу або середній дохід на одну особу менше 5400 гривень : довідка про доходи за останні 6 місяців, довідки ОК-5 та ОК-7 (отримані особисто, через додаток ДІЯ або на офіційному сайті ПФУ); довідка з ПФУ або Фонду соціального страхування про отримання пенсій та соціальних виплат, свідоцтво або виписка ФОП із річною (квартальною) декларацією; довідка з Державної податкової служби про отриманий дохід за останні 6 місяців.

Акт обстеження пошкодженого будинку/квартири, складеного відповідно до законодавства України.

Соціальні працівники Карітас будуть об’єктивно вивчати всі обставини і документи заявника/заявниці, керуючись метою їм допомогти.

Звертаємо увагу, що подання заявки на отримання допомоги ще не гарантує отримання грошової допомоги.

Реєстрація потенційних бенефіціарів здійснюється з 01.03.2023р за адресою м. Житомир, вул. Сурина Гора, 32. Бенефіціари можуть залишати свої контакти для їх подальшого інформування про дати, час та місце реєстрації за телефоном 067-200-10-55, ел. пошта kobozytomyrHYPERLINK "mailto:kobozytomyr@gmail.com"@HYPERLINK "mailto:kobozytomyr@gmail.com"gmailHYPERLINK "mailto:kobozytomyr@gmail.com".HYPERLINK "mailto:kobozytomyr@gmail.com"com. Також можна подати заявку за QR-кодом.

Нагадаємо, у вересні 2022 року благодійний фонд «Карітас-Житомир» інформував про реєстрацію на грошові виплати для компенсації оренди житла внутрішньо переміщеним особам.

Як повідомляв Житомир.info, з середини жовтня 2022 року департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА почав укладати угоди на поточний ремонт (ремонт покрівель та заміну вікон) житлових будинків та інших будівель, які знаходяться в містах Малин, Овруч, Коростень та в селах Коростенського району і були пошкоджені внаслідок обстрілів: аналіз закупівель в системі «Прозорро» виявив дві «улюблені» фірми департаменту ОДА, з якими укладено найбільше угод – ТОВ «Науково-виробнича фірма "Термоуніверсал"» і ТОВ «Артхаус».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Карітас меморандум ОВА Бунечко відбудова житло  
Матеріали по темі