Здоров'я

Раптовий біль у спині та шиї: як зменшити дискомфорт, а чого робити не варто. Поради житомирського вертебролога

10 April 2023, 11:18

За даними Центру громадського здоров’я України, біль у спині є другою причиною звернення за медичною допомогою (після застуди).

Дійсно, мабуть, складно знайти дорослу людину, яка протягом життя жодного разу не відчувала болю в спині чи шиї. Проте лікарі втішають: біль у попереку свідчить про наявність серйозної проблеми зі здоров'ям лише у 1-2% випадків. А у 90% біль у спині має механічний характер. (Однак жоден з видів болю у спині чи шиї ігнорувати не варто! Діагноз має встановити спеціаліст).

Різко нагнувся, щось важке підняв, постояв на протязі – стрільнуло і перекосило. Саме такі варіанти «сценарію» знайомі багатьом. Цікаво, що спазм м’язів спини – це захисна реакція організму, направлена на обмеження рухливості патологічної ділянки і зменшення больових відчуттів.

«В цей момент виникає раптовий м’язовий спазм та запалення нерва, причиною болю може бути запалення суглоба (фасетки), виникнення міжхребцевої кили та травма нерва. Спазм виникає як захисна реакція задля фіксації та обмеження руху», – пояснює лікар-вертебролог житомирського Медичного центру «Відновлення» Іван Ковальчук.

Лікар дає декілька простих порад, які допоможуть зменшити дискомфорт.

Як собі допомогти

• зручна поза;

• тепло (можна використовувати спеціальні гелі, а також сухе тепло);

• фіксація тулуба в комфортному положенні;

• якщо немає протипоказів, можна застосовувати нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ);

• якнайшвидше відвідати вертебролога!

Чого робити не варто:

• ігнорувати біль;

• займатися самолікуванням (нестероїдні протизапальні засоби в таблетованій формі чи формі гелю можуть застосовуватися лише першочергово і нетривало, лише для зменшення інтенсивності болю);

• лікуватися не у лікарів («костоправів» та інших «цілителів»);

• лікуватися у несертифікованих медиків.

Що роблять лікарі МЦ «Відновлення»

• ставлять точний діагноз;

• планують комплекс лікувальних заходів;

• використовують доказові методи діагностики та лікування.

У боротьбі з патологіями опорно-рухової системи Медичний центр «Відновлення» застосовує широкий спектр немедикаментозної терапії, що практично не має протипоказань та є максимально ефективною. У клініці є все для того, аби пацієнт швидко відновився та повернувся до повноцінного життя.

*Стаття є ознайомчою. При виявленні симптомів захворювань спини якнайшвидше необхідно звернутися до лікаря!

Записатися на консультацію та дізнатися подробиці можна за телефоном 0800 305 860 або безпосередньо у клініці «Відновлення» за адресою м. Житомир, вул. Любарська, 4. https://vidnovlennya.center/

«Відновлення» – клініка, де лікують причини, а не симптоми!

Як допомогти собі самому при болю у спині та коли потрібно бігти до лікаря – про це у бліцінтерв’ю з Іваном Ковальчуком, вертебрологом житомирського центру «Відновлення».

Що насправді криється під народним діагнозом «продуло», – дізнавайтесь тут

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Відновлення медична клініка спина біль вертебролог вертебрологія Ковальчук  
Матеріали по темі