Місто

У Житомирі поліцейські - вибухотехніки вчаться розміновувати території за допомогою роботів

14 April 2023, 16:06

На базі Житомирської академії поліції сапери-вибухотехніки із 7 регіонів України опановують роботизовані комплекси від міжнародних партнерів, призначені для розмінування територій. Робот оснащений трьохсекційним маніпулятором із захватом та стаціонарними камерами, що дозволяє виявляти небезпечні предмети, вилучати, переміщувати, ба навіть знешкоджувати їх на місці.

«Якщо це, наприклад, саморобний вибуховий пристрій, або невідомий предмет у сумці, можна під’їхати, розкрити сумку, подивитись що там. Якщо там вибухонебезпечний предмет, який ми можемо за допомогою маніпулятора піднести заряд малої потужності, або підвезти заряд штатної вибухівки і знищити його на місці», - розповідає заступник начальника управління вибухотехнічної служби Нацполіції України Максим Мовчан.

Керувати роботизованим комплексом не складно, ділиться оператор-вибухотехнік. Втім, і розслаблятися ніколи.

«Складного нічого немає, але є дуже багато функцій, які необхідно вивчити, знати і розуміти на що він здатний. Буде практика, то і буде нормальна робота»

За однією з легенд навчань група саперів перевіряє автобус та периметр навколо нього на наявність вибухонебезпечних предметів. В результаті, каже інструктор, команда спрацювала на відмінно.

«При огляді периметра було виявлено розтяжку. Граната знаходилась у вихлопній трубі автобуса. Було виявлено протипіхотну міну, яка знаходилась біля передніх дверей автобуса. Також, було виявлено вибухонебезпечний предмет при візуальному огляді салону автобуса. Завдання виконано».

Більше того, виконано воно без прямого контакту з вибухонебезпечними предметами. Адже, керувати апаратом можна на відстані до 1 км. Тому, вміле застосування такої роботизованої техніки знижує ризики для життя саперів, - зауважують поліцейські.

«Кожен із нас розуміє, що сапер помиляється лише один раз і пріоритетне завдання під час навчання - це особиста безпека сапера-вибухотехніка. На жаль, за час війни ми маємо втрати вже серед наших саперів», - коментує начальник Житомирської академії поліції Максим Каптенко.

«За час війни, поліцейськими - вибухотехніками було здійснено більше 60 тисяч службових виїздів, це за рік. Було вилучено більше 208 тисяч вибухонебезпечних предметів. Ми вже маємо втрати серед своїх колег, тому використання роботизованої техніки дозволить убезпечити працівників поліції, які працюють з вибухонебезпечними предметами», - підсумовує заступник начальника управління вибухотехнічної служби Нацполіції України Максим Мовчан.

За підсумком тижневого короткострокового курсу навчання пройшли 14 працівників вибухотехнічних підрозділів поліції.

Нагадаємо, 22 березня вибухотехніки поліції Житомирської області розповіли про розмінування деокупованих територій України.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вибухотехнік боєприпас вибухівка розмінування піротехнік сапер поліцейський Нацполіція Мовчан Каптенко  
Матеріали по темі