У Житомирі СБУ викрила чергову схему уникнення мобілізації, організовану керівництвом фірми екснардепа.
Про це 2 червня повідомила пресгрупа Управління СБ України в Житомирській області.
«Контррозвідка Служби безпеки України викрила ще одну схему ухилення українських громадян від мобілізації в умовах війни шляхом безпідставного бронювання військовозобов’язаних. Серед фігурантів – колишній керівник та головний бухгалтер житомирської комерційної структури, афілійованої із родиною колишнього народного депутата України. Дана приватна фірма, маючи статус переможця тендеру-виконавця Державного оборонного замовлення в інтересах Міністерства оборони України, належить до оборонної сфери регіону. Відтак вона набула й права бронювати на власний розсуд до 50 відсотків своїх військовозобов’язаних працівників під час дії воєнного стану», - йдеться в повідомленні.
За даними слідства, організатори схеми налагодили «працевлаштування» своїх знайомих із подальшим наданням їм піврічної відстрочки від призову на військову службу. Від «клієнтів» ділки отримували необхідні документи для фіктивного оформлення на роботу. Затим їхні прізвища потрапляли до списку співробітників, нібито вкрай необхідних для безперебійного функціонування оборонного підприємства та виконання ним своїх завдань. Дані списки, своєю чергою, скеровувалися до відповідних державних органів для перевірки та видачі наказу про відстрочку від призову на військову службу.
На даний час контррозвідники СБУ задокументували безпідставне бронювання фігурантами провадження п’ятьох житомирян призовного віку.
Під час проведення санкціонованих слідчих дій у офісних приміщеннях фірми-учасниці схеми, за місцями проживання фігурантів правоохоронці вилучили речові докази, які підтверджують протиправну діяльність.
Триває слідство за ст.366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Наразі вивчаються вилучені документи для встановлення точної кількості ухилянтів, які скористалися послугами організаторів схеми.
Вирішується питання щодо повідомлення на підставі зібраних доказів фігурантам справи про підозру.
Заходи з викриття правопорушення проводили контррозвідники СБУ в Житомирській області спільно зі слідчими ГУНП Житомирщини за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Як повідомляв Житомир.info, 28 березня у Житомирі оголосили підозру 39-річному «бізнесмену», який допомагав військовозобов’язаним виїжджати за кордон під виглядом водіїв-волонтерів. Діяв він «під прикриттям» декількох фіктивних благодійних фондів, які зареєстрував на підставних осіб. До виготовлення документів із реквізитами «фондів» для клієнтів зловмисник «втемну» залучив свою дружину. Надалі неправдиві відомості передавалися для внесення до електронної бази даних «Шлях». Вартість пакета документів для виїзду залежала від мети поїздки та становила від 300 до 2 тисяч доларів США. До «ціни» входив також детальний інструктаж перед кожним виїздом – як діяти при перетині держкордону, щоб «не спалити» статус водія-волонтера.