Суспільство

Міністр освіти радить не відправляти на перший урок учня, який не виспався після нічних повітряних тривог

18 August 2023, 17:09

Якщо дитина не виспалася і почувається втомленою на ранок, не варто її змушувати йти на перший урок.

Про це 18 серпня на своїй сторінці у Facebook написав міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

«Вночі була тривога, сиділи з дитиною в укритті, а зранку вже починаються уроки – як бути?» – питання, яке не врегульовано нормативно, але потребує відповіді у межах здорового глузду. На моє переконання, якщо дитина не виспалася і почувається втомленою на ранок, не варто її змушувати йти на перший урок. Це нормально пропустити заняття й наздогнати цю тему пізніше. Наприклад, на платформі Всеукраїнської школи онлайн: https://lms.e-school.net.ua/ Треба бути реалістами і розуміти, що втомлена дитина навряд зможе сприймати матеріал на уроці та мати необхідний рівень концентрації. Часом дорослим так само складно сфокусуватися після безсонної ночі, тоді що казати про школярів. Якщо ж учень чи учениця пропускає самостійну чи контрольну, треба надавати можливість доскласти цю роботу. І загалом варто у навчальному процесі фокусуватися на головному, використовуючи усі переваги академічної свободи», - йдеться у дописі міністра освіти.

Він також відповідає на питання «що робити вчителю, який веде урок дистанційно, і в нього почалася тривога, а у дітей в класі ні».

«Звісно, перервати заняття та йти до укриття. Якщо є можливість продовжити заняття зі сховища – чудово. Якщо немає – це не катастрофа. Безпека – понад усе. Детальніші рекомендації від Міністерства освіти і науки України опублікуємо незабаром. Чому наголошую на цьому? Бо це питання не стільки про академічну успішність і правила, скільки про ментальне здоров’я – і школярів, і педагогів. Усім зараз важко. Війна стосується кожного з нас. Привносить зміни у життя, у його різні сфери. Додається навантаження, якого б у мирний час не було. Тому зараз як ніколи важливо берегти свій ресурс та одне одного. Стійкість – наша суперсила. Ми можемо більше, ніж думаємо. Але водночас маємо дбати про наше фізичне та психічне здоров’я, щоб мати стійке суспільство, яке здатне на більш», - наголошує Оксен Лісовий.

Нагадаємо, на засідання Уряду 11 серпня цього року прем’єр-міністр Денис Шмигаль підкреслював, що там, де є загроза життю чи здоров’ю дітей, очного навчання з 1 вересня не буде, але остаточне рішення про формат навчання прийматиме місцева влада.

Як повідомляв Житомир.info, з 17 серпня 2023 року у Житомирі почали перевіряти готовність ліцеїв до початку нового навчального року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: МОН Лісовий урок навчання повітряна тривога дитина вчитель учень ліцей 
Матеріали по темі