Про формати навчання у новому навчальному році, безпекові питання щодо освітнього процесу, а також критерії, за якими навчальні заклади можуть проводити очний формат навчання розповіла заступниця директора департаменту освіти і науки Житомирської ОВА Світлана Близнюк.
Відео брифінгу 29 серпня оприлюднили на сайті обласної військової адміністрації.
«З лютого 2022 року нам вдалося облаштувати 1 132 укриття у закладах освіти. На початку лютого 2022 року було облаштовано 3058 укриттів. На сьогодні з 1327 працюючих на території області закладів освіти у форматі офлайн/змішано будуть працювати 1 173 заклади освіти що становить 88% від загальної кількості. У випадку необхідності окремі школи можуть переводитися з однієї форми навчання на іншу», - сказала Світлана Близнюк.
Вона також наголосила: інформація про те, що цього року дистанційна форма навчання непередбачена, не відповідає дійсності. Як і раніше батьки можуть обрати форму навчання відмінну від очної: дистанційну, сімейну чи екстернатну.
В кожному закладі освіти, де буде очне навчання, або біля нього має бути укриття. Якщо воно не може вмістити всіх учнів, то навчання буде проводитися у кілька змін.
«Там, де очне навчання організувати неможливо, завдання – створити інші можливості доступу до освіти, в першу чергу йдеться про забезпечення гаджетами. На сьогодні забезпечено 15 тисяч вчителів та 102 тисячі дітей гаджетами для навчання в онлайн-форматі. Закладам освіти, які знаходяться у 40-кілометровій зоні поруч з кордоном з Республікою Білорусь, рекомендовано здійснювати навчання у дистанційному форматі. Відповідне рішення прийняте Радою оборони при Житомирській обласній військовій адміністрації», - повідомила заступниця директора департаменту освіти і науки.
Нагадаємо, у 2023/2024 навчальному році на базі житомирського ліцею №4 запрацює осередок дистанційного навчання, як окремої форми здобуття освіти.
Як повідомляв Житомир.info, деякі заклади освіти Житомирської області влітку 2023 року підписували угоди на встановлення модульних укриттів для учнів.