Політика

Верховна рада відновила е-декларування, але «закрите». Хто з нардепів від Житомирської області проти відкриття декларацій

6 September 2023, 10:31

В Україні відновили електронне декларування – Верховна рада 5 вересня проголосувала в цілому за законопроєкт №9534.

Основні положення закону про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану прокоментував перший заступник голови Верховної ради Олександр Корнієнко.

«На меті законопроєкта відновити дії антикорупційних механізмів, зокрема відновлення подання відповідних декларацій та проведення спеціальних перевірок, а також спрощення порядку подання декларацій: надання суб’єктам декларування доступу до відомостей про них та членів їх сімей; удосконалення декларування об’єктів, що перебувають у володінні або користуванні особи; удосконалення порядку і збільшення строків декларування суттєвих змін у майновому стані. Крім того, законопроєктом передбачаються окремі строки подання декларацій для суб’єктів декларування, які виконують завдання в інтересах нацбезпеки і оборони України, беруть безпосередню участь у веденні воєнних/бойових дій або перебувають на тимчасово окупованих територіях», - повідомив Олександр Корнієнко.

Він наголосив, що ухвалення цього закону «наближає нас до вступу в Європейський Союз».

«На жаль, не відкрили реєстр, але я особисто свою декларацію відкрию», - запевнив перший заступник голови ВРУ.

За поправку до законопроєкту, яке передбачає відкритий доступ до електронних декларацій, проголосували лише 199 народних депутатів. З шести нардепів-мажоритарників від Житомирської області «за» були лише двоє: Богдан Кицак та Володимир Арешонков. Ігор Герасименко та Дмитро Костюк під час голосування були відсутні, Тетяна Грищенко та Сергій Кузьміних – не голосували. Відсутні також були і нардепи – голови Житомирських обласних партійних організацій: Анжеліка Лабунська («Батьківщина») та Арсеній Пушкаренко («Слуга народу»).

Зауважимо, що голосування за цю поправку було о 16:20, а за законопроєкт в цілому – о 16:38 і до того часу деякі нардепи в сесійній залі з’явилися. У другому читанні та в цілому за проєкт закону №9534 проголосували 329 народних депутатів, всі вище згадані представники Житомирської області були «за», лише Анжеліка Лабунська на пленарному засіданні відсутня.

Результати голосування за електронні декларації прокоментував голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.

«Сьогодні парламент проголосував за відновлення декларування – 329 голосів у форматі, прохідному для зарахування нашими міжнародними партнерами. Але окрім міжнародних партнерів в нас є громадянське суспільство, яке незадоволене тим, що за замовчуванням, реєстр декларантів доступний для перевірок НАБУ та НАЗК та не є доступним для будь-кого. Тут є запобіжники. 1. Через рік автоматично весь реєстр буде відкритим як і раніше. 2. Ми зробили норму, згідно з якою декларант може добровільно відкрити свою декларацію для всіх людей, а не тільки для перевіряючих органів. Ми з керівництвом парламенту будемо перші подавати такі листи до НАЗК з проханням зробити наші декларації публічними. Це політична відповідальність кожного декларанта», - наголосив Давид Арахамія.

Він також зауважив, що норма закритості реєстру виникла на прохання декларантів місцевих громад, які проживають на прифронтових територіях, родичі яких можуть бути в небезпеці.

Нагадаємо, 27 липня парламент у першому читанні ухвалив законопроєкт щодо відновлення електронного декларування.

Як повідомляв Житомир.info, 16 березня 2023 року лише 7% народних депутатів Верховної Ради добровільно подали до НАЗК декларації за 2021 рік, більшість із них – представники «Слуги народу», серед депутатів два мажоритарники від Житомирської області.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: нардеп декларація ВР закон 
Матеріали по темі