Влада

Понад 250 творів з української літератури для 5–11 класів будуть доступними в аудіоформаті

12 September 2023, 12:24

Відтепер в аудіоформаті стали доступними твори Ліни Костенко, Івана Нечуя-Левицького, Михайла Коцюбинського, Миколи Хвильового, Валерʼяна Підмогильного та інших. Проєкт реалізується медіасервісом MEGOGO та Міністерством освіти і науки України за інформаційної підтримки Міністерства цифрової трансформації України та платформи Дія.Освіта.

Про це 12 вересня повідомила пресслужба Міністерства цифрової трансформації України.

«Ми в Мінцифрі вважаємо, що освіта є фундаментом розвитку людського капіталу. Створення сучасного українського освітнього контенту, цифрових та інклюзивних можливостей для вивчення літератури буде корисним не лише школярам, а й широкій аудиторії. «Укрліт» від MEGOGO — це проєкт, який може закохати в українську літературу й показати, що її вивчати зручно й цікаво», — зазначає у повідомленні Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.

Проєкт «Укрліт» — це можливість для учнів вибирати, у якому форматі їм зручніше навчатися. Кожен зможе прослухати аудіокниги у вільний час, під час пробіжки чи навіть за кілька днів до іспиту. До того ж це додаткова змога для українців оновити знання з уже забутої програми чи прослухати книги, які пропустили під час навчання в школі.

«Цьогоріч дистанційно навчатимуться приблизно 2,5 тисячі шкіл, майже 4 тисячі — у змішаному форматі. Ще кілька сотень тисяч дітей здобувають знання за кордоном, і для них освіта — це живий зв’язок з Україною. Крім того, є діти з інвалідністю і ті, кому аудіоформат просто зручніший. Ці озвучені твори створені, щоби нашим дітям було легше навчатися, легше розуміти інформацію та дозувати навантаження. А для дітей за кордоном це знак, що ми про них пам’ятаємо, піклуємося й чекаємо додому після війни», — сказав заступник Міністра освіти і науки Андрій Сташків.

MEGOGO AUDIO постійно працює над розширенням каталогу ліцензійних українських аудіокнижок. Перелік творів сформований згідно з чинною Програмою для загальноосвітніх навчальних закладів з української літератури.

Деякі великі твори, як-от «Енеїда» Івана Котляревського, «Майстер корабля» Юрія Яновського, «Зачарована Десна» Олександра Довженка та інші, команда опрацювала та пропонує у форматі короткого переказу твору. Серед планів — додавати повні версії та уривки творів, а також актуалізовувати й доповнювати новими, що з’являтимуться в програмі.

Послухати «Укрліт» можна безоплатно в мобільному застосунку MEGOGO в розділі «Аудіо» — https://megooo.app.link/oYN2o7TnVCb.

Нагадаємо, 7 вересня пресслужба Міністерство освіти і науки України повідомила про те, що набув чинності наказ МОН від 21.08.2023 № 1022, що визначає особливості навчання дітей, які виїхали з України через повномасштабне вторгнення російської федерації й здобувають освіту одночасно в школі країни перебування та Україні.

Як повідомляв Житомир.info, 1 вересня 2023 року пресслужба президента повідомила про цифровий проєкт «Мрія». Застосунок допомагатиме дитині, батькам і вчителям ефективніше орієнтуватися в навчальному процесі та поза його межами.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: навчання школярі застосунок 
Матеріали по темі