Культура

Які паперові книжки найчастіше купували українці у 2023 році

7 December 2023, 17:34

До Національного тижня читання Український Інститут Книги разом із Kyiv Book Weekend провели опитування книгарень та дізналися, які книжки були найбільш популярними та мали найвищі рейтинги з продажу у 2023 році.

Про це 7 грудня повідомляє пресслужба Українського інституту книги.

«Ґрунтуючись на даних, отриманих від книготорговців, ми об’єднали відомості та склали перелік бестселерів за підсумками цього року в чотирьох номінаціях. Літературні підсумки підбили на основі продажів друкованих книг у двох вибірках: великі рітейлери Book24, kniga.biz.ua, Yakaboo, Книголенд, КСД та НФ із загальноукраїнським охопленням; київські немережеві книгарні Сенс, Закапелок, Readeat й Katebooks (Ірпінь)», - йдеться у повідомленні.

1. Найпопулярніша українська класика.

Безумовний лідер номінації – серія «Неканонічний канон» видавництва «Віхола». Найуспішнішими книгами, що увійшли одночасно в ТОП продажів чотирьох загальноукраїнських книготорговців з шести стали: «Місто» Валер’яна Підмогильного й «Записки Кирпатого Мефістофеля» Володимира Винниченка (Видавництво «Віхола») та «Тигролови» й «Сад Гетсиманський» Івана Багряного (Видавництво «Апріорі»). Ці ж книжки, а також «Повість про санаторійну зону» Миколи Хвильового серед лідерів київських книгарень.

2. Найпопулярніші книжки сучасних українських авторів.

На першому місці – книжка «Я бачу, вас цікавить пітьма» Іларіона Павлюка («Видавництво Старого Лева», переклала з російської Вікторія Стах). Вона зацікавила покупців всіх опитаних київських книгарень і п’яти загальноукраїнських майданчиків із шести. Ще три видання представлені в топах продаж більшості опитаних. Це «Драбина» Євгенії Кузнєцової («Видавництво Старого Лева»), «Нові Темні Віки. Колонія» Макса Кідрука (Видавництво «Бородатий Тамарин») і «Танці з кістками» Андрія Сем’янкова (Видавництво «Віхола»).

3. Найпопулярніші переклади.

Смаки покупців усіх київських книгарень збіглися на таких книжках: «Моссад. Найвидатніші операції ізраїльської розвідки» авторів Міхаель Бар-Зохар та Ніссім Мішаль (Видавництво «Наш Формат», переклав Олександр Михельсон), «Фактор Черчилля Як одна людина змінила історію» Бориса Джонсона (Видавництво Vivat, переклав Юрій Гірич). Смаки шанувальників перекладних книжок на загальноукраїнських майданчиках виявилися дуже різними, тому явних лідерів тут немає.

4. Найпопулярніші книжки для дітей.

Очолює рейтинг рітейлерів книжка «Малечі про інтимні речі» Юлії Ярмоленко (Видавництво «Талант»): вона зацікавила покупців п’яти майданчиків з шести. Також у лідерах (4 з 6) книжка видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га» «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка. Щодо книгарень, то в цій номінації жодна назва не увійшла одночасно в ТОП продаж усіх чотирьох або хоча б трьох книгарень.

Нагадаємо, у Житомирській області в 2023 році активізувалася закупівля книжок для поповнення бібліотечних фондів: громади почали витрачати сотні тисяч гривень на художню літературу.

Як повідомляв Житомир.info, на початку грудня 2022 року житомиряни розповідали, чи читають вони книжки та які саме.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: книга рейтинг книжковий магазин читаття УІК 
Матеріали по темі