Місто

Двоповерхову будівлю у центрі Житомира площею 1200 м² повернули у власність державного університету

15 December 2023, 15:31

Житомирська обласна прокуратура витребувала з незаконного володіння двоповерхову будівлю у центрі міста. Наразі її фактично повернуто у власність держави та передано у користування державному університету «Житомирська політехніка».

Про це 15 грудня інформує пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«Мова йде про приміщення площею майже 1200 м² колишнього ДП «Житомирський державний центр науково-технічної інформації та інновацій». У 2015 році його передали на баланс державного університету для створення структурного підрозділу – бізнес-інноваційного центру. Прокурори встановили, що фізичні особи організували злочинну оборудку для заволодіння нерухомим майном держави. Вони знали, що ДП «Житомирський ЦНТІ» знаходиться на стадії реорганізації та підробили акт про продаж будівлі на електронних торгах.На підставі підробленого документа у лютому 2019 року державний реєстратор незаконно зареєстрував право приватної власності на спірну будівлю за фізичною особою. Невдовзі її продали, а новий власник на підставі акту прийняття-передачі у червні 2020 року передав товариству з обмеженою відповідальністю», - йдеться в повідомленні.

Після встановлення факту незаконного вибуття нерухомості з власності держави прокурори пред’явили позов. У судовому порядку вимагали скасувати протиправну реєстрацію права приватної власності.

Упродовж трьох років відповідач не полишав спроб залишити державну двоповерхівку у своєму користуванні.

Справу тричі переглядали суди апеляційної та касаційної інстанцій.

«У листопаді 2023 року Верховний Суд прийняв остаточне рішення. Він підтримав позицію, на якій наполягала прокуратура: власником спірного нерухомого майна є саме держава, а тому воно підлягає витребуванню. Наразі житомирські прокурори забезпечили реальне виконання судового рішення про повернення майна у державну власність та його передачу університету. Це надасть можливість покращити матеріальну базу вищого навчального закладу і підвищить можливості для виконання статутних завдань», - повідомили у прокуратурі.

Державний університет Житомирська політехніка» – заклад вищої освіти державної форми власності, що належить до сфери управління Міністерства освіти і науки України, він є правонаступником всього майна, прав та обов’язків ДП «Житомирський ЦНТІ».

В обласній прокуратурі додають, що незаконне вибуття нерухомого майна з державної власності розглядається і в межах кримінального провадження.

Для притягнення до відповідальності держреєстратора та осіб, які шахрайськими діями заволоділи державним приміщенням, розпочато кримінальні провадження. Наразі матеріали обвинувачення стосовно реєстратора за фактом зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги перебуває на судовому розгляді (ч. 1 ст. 362 та ч. 3 ст. 365-2 КК України).

Нагадаємо, 29 листопада 2021 року обласна прокуратура інформувала про те, що двоповерхове приміщення ДП «Житомирський ЦНТІ» вартістю 28 млн грн повернуть політехнічному університету в державну власність.

Як повідомляв Житомир.info, 16 січня 2021 року Господарський суд Житомирської області відкрив провадження за позовом Житомирської обласної прокуратури в інтересах держави в особі державного підприємства «Житомирський державний центр науково-технічної інформації та інновацій», державного університету «Житомирська політехніка», Міністерства освіти і науки України до товариства з обмеженою відповідальністю «Майфорс» з приводу повернення у державну власність будівні за адресою: м.Житомир, вул. Велика Бердичівська, 31.

Зауважимо, що ТОВ «Майфорс», якому з 24 червня 2020 року належить будівля на вул.Велика Бердичівська, 31, було зареєстроване у переддень підписання акту прийому-передачі – 15 червня 2020 року. Власниками фірми є Болейко Денис Олександрович та Швець Олександр Сергійович, статутний капітал – 3 млн грн, основний вид діяльності – надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

30 червня 2021 року 29-річному колишньому держреєстратору, який за підробними документами здійснив операції з відчуження майнового комплексу, повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу: зловживання повноваженнями особою, яка надає публічні послуги, що спричинило тяжкі наслідки, а також несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі, вчиненій особою, яка має право доступу до неї (ч. 3 ст. 365-2 КК України, ч. 1 ст. 362 КК України).

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: прокуратура політехніка будівля ЦНТІ Житомирська політехніка суд вул. Велика Бердичівська 
Матеріали по темі