Поліський природний заповідник отримав нове обладнання, яке допоможе працівникам проводити метеорологічні спостереження, фіксувати рідкісні види, а також здійснювати загальний моніторинг біорізноманіття.
Про це ввечері 25 січня повідомила пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
«П’ять заповідників та національних парків Полісся отримали нове обладнання від Глобального екологічного фонду та United Nations Development Programme – UNDP. Стаціонарні метеостанції, портативні радіостанції, гумові човни та інверторні генератори - це перша партія допомоги, яку надали українським природоохоронцям міжнародні партнери», - йдеться у повідомленні.
Передача нового устаткування відбулася у Міндовкіллі за участі першого заступника Міністра Олександр Краснолуцький та Постійного представника ПРООН в Україні Яко Сіл’є.
Нове обладнання допоможе працівникам парків проводити метеорологічні спостереження, фіксувати рідкісні види, а також здійснювати загальний моніторинг біорізноманіття. Фахівці також будуть забезпечені безперебійним електропостачанням на час можливих аварійних відключень.
«В умовах війни допомога міжнародних партнерів набуває ще більшого значення для захисту українського довкілля. Парки Полісся знаходяться в прикордонній зоні з білоруссю. З початку широкомасштабного вторгнення рф були спроби їх окупації. Тож перед нами стоїть багато викликів, у тому числі й щодо розмінування територій, а також відновлення екосистем і торфовищ у рамках кліматичного порядку денного. Працівники парків продовжують охороняти нашу природу. Нове обладнання від Глобального екологічного фонду та ПРООН стане суттєвою підтримкою у виконанні ними своїх завдань», - зазначив Олександр Краснолуцький.
У рамках першої партії допомоги 27 радіостанцій, 15 генераторів, 9 стаціонарних метеостанцій та гумові човни отримали Нобельський та Шацький національні природні парки, НПП “Прип’ять-Стохід”, Поліський та Рівненський природні заповідники.
Закупівлю, доставку і передачу обладнання на загальну суму майже 1,5 мільйона гривень UNDP в Україні здійснила в межах проєкту UNDP-GEF «Сприяння сталому тваринництву та збереження екосистем на півночі України». Наразі команда проєкту вже працює над формуванням наступної партії допомоги для забезпечення потреб природно-заповідного фонду Полісся.
Нагадаємо, у проєкті рішення сесії від 30 листопада зазначалося, що Житомирська обласна рада планує додати 5 об’єктів до природно-заповідного фонду місцевого значення.
Як повідомляв Житомир.info, у розпорядженні Житомирської обласної військової адміністрації від 4 травня 2023 року інформували про те, що у Коростенському районі майже 17 тисяч гектарів земель, що належать лісгоспу, передають природному заповіднику «Древлянський».