Суспільство

Евакуаційний потяг із Донеччини вже не буде їхати до Житомирської області, але переселенців все одно готові приймати

18 March 2024, 12:43

З 18 квітня 2023 року Житомирщина прийняла понад тисячу евакуйованих жителів Донеччини.

Про це 18 березня повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

«Житомирщина приймала евакуйованих мешканців Донецької області з 18 квітня 2023 року відповідно до рішення урядового Координаційного штабу. Відтоді область прийняла понад 1,1 тисячі людей. З них 149 маломобільних та осіб з інвалідністю і 279 дітей. Їх розмістили у територіальних громадах Бердичівського, Житомирського, Звягельського та Коростенського районів Житомирщини. Евакуйованим виплатили одноразову грошову допомогу на загальну суму понад 2,5 мільйони гривень», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що по прибуттю у громади їм надали гуманітарну та медичну допомогу. Зокрема, відповідальні фахівці від територіальних громад області всебічно сприяли у наданні освітніх послуг усім дітям. Також допомогли із оформленням довідок про взяття на облік ВПО, державної допомоги на проживання, поновленням документів тощо.

«Я щиро вдячна Житомирській ОВА, і зокрема Олені Грищук, громадам, «Укрзалізниці», «Укрпошті», ДСНС та Міжнародній організації з міграції за те, що наші донеччани отримали не лише допомогу, але й відчули тепло та підтримку», — наголосила Віцепрем’єрка.

У коментарі Житомир.info в Житомирській ОВА наголосили, що наша область і надалі готова приймати переселенців зі Сходу, однак добиратися сюди вони можуть своїм ходом.

«Переселенці як їхали до Житомирщини, так і далі наша область буде їх приймати. Наразі просто скасовується евакуаційний потяг, який приходив до Бердичева. Цей евакуаційний потяг зараз вже прийматимуть Рівненська та Волинська області. А переселенці, які мають бажання поселитися на Житомирщині, зможуть звертатися і отримувати ту ж саму допомогу та пільги, як і раніше. На сьогодні у нашій області близько 59 тис. переселенців», - пояснили у Житомирській ОВА.

Зауважимо, 14 березня на сторінці Донецької ОВА інформували, що з 23 березня переселенців зі Сходу будуть евакуювати тепер і до Рівненської та Волинської областей.

«Рівненська та Волинська області готові прийняти евакуйованих мешканців Донеччини. Засідання Координаційного штабу з питань проведення обов’язкової евакуації населення в умовах воєнного стану відбулась сьогодні під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук. Участь у заході взяли заступники голови Донецької облдержадміністрації Ігор Бойко та Олександр Шевченко, керівники профільних структурних підрозділів Донецької ОДА, начальники військових адміністрацій. Керівництво Рівненської та Волинської ОДА доповіли про готовність прийняти евакуйоване цивільне населення з Донецької області зокрема з визначенням конкретних місць розташування. Ця інформація дасть можливість евакуйованим громадянам наперед знати, які умови для проживання їх очікують. Особливу увагу зосередили на адаптації дітей, маломобільного населення та людей з інвалідністю. Евакуація в зазначені регіони розпочнеться 23 березня», - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 28 січня 2024 року до Бердичева Житомирської області за майже десять місяців евакуації з Донеччини прибули 45 потягів із переселенцями.

Як повідомляв Житомир.info, з 18 квітня 2023 року евакуація цивільних мешканців Донеччини проводиться до Житомирської області. 19 квітня першим потягом до Житомирської області прибули 26 жителів Донеччини, яких евакуювали з районів активних бойових дій та розмістили на території Андрушівської громади. Вранці 23 квітня 2023 року до Бердичева прибув ще один потяг з 58 евакуйованими особами з Донецької області, їх доставили до Гришковецької територіальної громади. 27 квітня до Бердичева прибув третій евакуаційний потяг із 13 жителями Донеччини, переселенці будуть розміщені на території Волицької громади.

1 травня до Житомирської області прибув четвертий евакуаційний поїзд з Донеччини: ним приїхали 45 переселенців, яких розмістять в Романівській та Чуднівській територіальних громадах.

5 травня на пероні Бердичівського вокзалу волонтери, поліція, представники органів влади та уповноваженого з прав людини, соціальні служби, рятувальники та психологи зустріли п’ятий евакуаційний потяг, який привіз 13 дорослих, 7 дітей, 3 котів та собаку з Донеччини.

9 травня у Бердичів прибув уже шостий потяг, в якому вимушені переселенці виїхали у пошуках прихистку від війни. Того разу Житомирщина прийняла 33 особи, серед яких 10 дітей. Усі – з Донеччини.

13 травня до залізничного вокзалу в Бердичівській громаді прибув сьомий поїзд із переселенцями зі східних регіонів України: приїхала 51 людина, серед них – 19 дітей.

17 травня до Бердичева прибув восьмий потяг із вимушеними переселенцями із Донеччини. Тоді на Житомирщину прибули шестеро осіб.

21 травня у Бердичів прибув дев’ятий поїзд із 18 евакуйованими з Донеччини, серед яких 1 дитина та 1 особа з інвалідністю.

25 травня на Житомирщину приїхав десятий евакуаційний потяг, яким з районів бойових дій приїхав 21 житель Донеччини, з них 11 – діти.

30 травня ще 22 вимушені переселенці з Донеччини прибули потягом у Бердичів – Житомирщина зустріла одинадцятий евакуаційний потяг.

3 червня у Бердичеві зустріли черговий евакуаційний потяг, яким прибули вимушені переселенці з Донеччини. Цього разу приїхали семеро людей. Частина з них залишилася в області, інші – поїхали далі.

7 червня до Житомирщини у пошуках прихистку прибули ще 14 внутрішньо переміщених осіб.

11 червня зі сходу України на Житомирщину прибули 30 вимушених переселенців. А 15 червня приїхало ще 9 осіб.

23 червня приїхав черговий потяг, який привіз 3 переселенців із Донеччини з інвалідністю.

1 липня у Бердичеві рятувальники зустріли потяг з 16-ма евакуйованими мешканцями Донеччини, серед яких 10 дітей.

9 липня у Бердичів прибули також ще 16 переселенців із Донеччини з яких троє дітей. Їх планували розселити на території двох громад.

17 липня прибув потяг із 5 евакуйованими жителями Донеччини

3 серпня до Бердичева прибув черговий евакуаційний потяг із Донеччини з 23 біженцями, серед яких 5 дітей та 3 особи з інвалідністю.

11 серпня до міста Бердичів прибув черговий евакуаційний потяг, рятувальники зустріли 10 евакуйованих мешканців Донеччини, серед яких двоє дітей та одна особа з інвалідністю. Вісім внутрішньо переміщених осіб розмістили на території Звягельського району та ще двоє залишилися на самопоселення в смт Романів.

19 серпня зі сходу України на Житомирщину прибули ще 20 вимушених переселенців, серед них 3 дітей та 1 особа з інвалідністю.

27 серпня у Бердичів прибув ще один потяг, яким приїхали жителі Донеччини: цього разу прибули 23 особи, серед яких четверо дітей.

5 вересня до Житомирської області прибули ще майже півтора десятка переселенців із Донеччини, серед яких – двоє дітей.

13 вересня до Бердичева приїхали ще 10 переселенців, з-поміж яких дитина та маломобільні люди.

7 жовтня вчергове прибув потяг із евакуйованими жителями Донеччини, який привіз 17 переселенців – десять з них планували розмістити у геріатричних пансіонатах Житомира та Коростеня.

Зауважимо, тут перераховані не всі потяги, які прибули з Донеччини станом на 28 січня 2024 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: евакуація Донецьк бойові дії Бердичів потяг переселенець біженець ВПО ОВА Верещук Мінреінтеграції 
Матеріали по темі