Суспільство

У трьох ПТУ Житомирської області оновлять майстерні за кошти міжнародних партнерів

20 March 2024, 17:21

Міністерства освіти і науки України визначило 72 професійно-технічні училища, у яких оновлять майстерні за кошти міжнародних партнерів і бізнесу.

Про це 19 березня повідомила пресслужба Міністерства освіти і науки України.

«Визначено перші 72 профтехи, які отримають 500 млн грн державних коштів на оновлення майстерень. Трансформація закладів відбувається в межах проєкту #100 майстерень. Уже наприкінці весни вони розпочнуть масштабні оновлення навчальних приміщень, а в наступному навчальному році в них зможуть здобувати освіту всі охочі», - йдеться у повідомленні.

Решту 28 профтехів, майстерні яких буде оновлено за кошти міжнародних партнерів і бізнесу, ще обирають.

Торік МОН оголосив про старт проєкту #100 майстерень, метою якого є оновлення майстерень закладів професійної освіти, які допоможуть учням ефективно і якісно навчатися найбільш потрібних професій для країни.

«Проєкт #100 майстерень — це можливість уже зараз сформувати якісну та ефективну базу для навчання майбутніх професіоналів. Як результат — у подальшому вплинути на потреби економіки й бізнесу. Також ми розуміємо, яких фахівців не вистачає на ринку праці та які професії будуть затребувані для відбудови та відновлення країни. Тож уже зараз запускаємо ініціативи, які дадуть змогу здобувати актуальні знання та навички в профтехах із комфортними умовами та сучасним обладнанням», — зазначив віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Найпопулярніші напрями, за якими будуть створені майстерні в 72 профтехах:

  • сільське господарство — 14 майстерень;
  • громадське харчування — 10 майстерень;
  • промисловість та машинобудування — 7 майстерень;
  • будівництво та автомобільний транспорт — 6 майстерень.

Майстерні будуть також створені за такими профілями, як зварювання, металообробка, деревообробка тощо.

«Мета проєкту — створити умови для підготовки фахівців, яких сьогодні критично бракує на ринку праці. Водночас дати поштовх для розвитку профтехосвіти загалом. Під час відбору закладів-переможців ретельно оцінювали заявки. Кожен заклад мав спрогнозувати, який вплив на економічне зростання регіону та ринок праці матиме нова майстерня. Зрештою найбільше майстерень буде створено за напрямами сільського господарства та громадського харчування. Це ті сфери, де ми потребуємо фахівців уже тут і зараз. Крім цього, у пріоритеті машинобудування, будівництво та автомобільний транспорт», — зазначив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

Також цьогоріч буде створено дві майстерні за профілем оператор дистанційно керованих апаратів, тобто оператор цивільних дронів. Професію планують ліцензувати в 2024 році. За цим напрямом майстерні оновлять в Тернопільському професійному коледжі з посиленою військовою та фізичною підготовкою і Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки.

«Аналізуючи проєктні заявки профтехів, приємно бачити, як заклади освіти відповідально та професійно підійшли до цього процесу. Усі учасники розробили дизайн-проєкти майбутніх майстерень, прораховували детальний кошторис, пояснили, для чого їм потрібна та чи інша техніка. Важливо, що до створення більшості заявок долучилася місцева влада і бізнес. Ми прагнемо, щоб саме така взаємодія, такий постійний діалог бізнесу, закладів та місцевих чиновників відбувався завжди», — зазначив заступник міністра освіти і науки Дмитро Завгородній.

Гайдлайни щодо вигляду майбутніх майстерень розробить МОН спільно з урбан-бюро «BigCityLab». Це дасть змогу зробити приміщення інноваційними, технологічними та зручними для навчання. Також спільно з дизайн-бюро «Spiilkа» МОН оновить дизайн сайтів профтехів.

Зауважимо, що в затвердженому списку є три заклади з Житомирської області: Коростишівський професійний аграрний ліцей, Головинське вище професійне училище нерудних технологій та Державний навчальний заклад «Житомирське вище професійне технологічне училище».

Скриншот з наказу Міністерства освіти і науки

Нагадаємо, на базі державного навчального закладу «Центр сфери обслуговування м. Житомира» 28 лютого відбувся Регіональний форум «Реформа шкільного харчування – пріоритетний та свідомий вибір Житомирщини» на якому обговорювали створення «кулінарного хабу» на базі ПТУ у Житомирі.

Як повідомляв Житомир.info, 7 лютого 2024 року Сергій Сухомлин повідомив, що він та начальник обласної військової адміністрації Віталій Бунечко передали в Міністерство освіти і науки пакет документів щодо передачі професійно-технічних училищ на баланс міста.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ПТУ училище Міносвіти навчання студент майстерня 
Матеріали по темі