Суспільство

Коштом ЄС у райцентрі Житомирської області відновлюють 4 освітні заклади – на кожен витратять по 8 млн грн

27 March 2024, 11:47

Європейський Союз оновлює 4 освітні заклади Бердичівської територіальної громади.

Про це 27 березня інформує Житомирська обласна державна адміністрація.

«У рамках проєкту «EU4UASchools: Build Back Better», що реалізується за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) та фінансується Європейським Союзом, Бердичівська територіальна громада розпочала оновлення чотирьох освітніх закладів. Це стосується ліцеїв № 4, 10, 12 та гімназії №1 4, де вже розпочались ремонтні роботи. Очікується, що роботи триватимуть з березня по червень», - йдеться у повідомленні.

Управління освіти Бердичівської ТГ повідомляє, що завдяки фінансовій та організаційній підтримці проєкту «EU4UASchools: Build Back Better», школи отримали нове шкільне обладнання та меблі, що значно покращить умови для навчання та розвитку дітей.

Ця ініціатива є частиною ширшої співпраці між Україною та Європейським Союзом, спрямованої на підтримку та розвиток освітньої сфери в умовах сучасних викликів, надаючи учням кращі можливості для якісної освіти.

Зазначимо, що в рамках проєкту «EU4UASchools: Build Back Better» від міжнародних донорів кожен з чотирьох навчальних закладів отримав по 8 млн грн на відновлення.

«Завезли гарні, сучасні одномісні парти, шафи для дидактичного матеріалу, а також почали демонтаж для тих видів робіт, які будуть. Мають бути поточні ремонти частин дахів, де є потреба, заміна вікон і ми цьому дуже раді, тому що ці великі школи, як 10, 12 4 ліцеї, коли в класних кімнатах вікна замінені, коридори великі за розмірами й це для нас завжди було проблемою. Також почали повний демонтаж для заміни освітлення на сучасне та економне. Буде замінена частина підлоги там, де вона стара, дерев’яна і згнила, там буде замінено на нове, інше покриття. Ми попередньо підписували тристоронню угоду, бачили вартість робіт: на кожен заклад йде по 8 мільйонів гривень. Це гроші, які надаються міжнародною організацією, жодної копійки з міського бюджету не йде, нам не треба ні співфінансування, гроші не попадають на рахунки, це все проводять робітники (ред. донорів), навіть фірми, які працюють, їх відбір проводила саме міжнародна організація», - розповіла начальниця управління освіти і науки Бердичівської міської територіальної громади Валентина Адаменко в ефірі телерадіокомпанії ВІК 18 березня.

Нагадаємо, у Житомирі продовжують відновлювати навчальні заклади, які зазнали пошкоджень внаслідок російських авіаударів. Торік після ремонту запрацював заклад дошкільної освіти №1, а коштом спільного проєкту ЄС та ООН відбудували міські ліцеї №1 та №26. Про це йдеться у Програмі соціально-економічного і культурного розвитку Житомирської міської ТГ за 2023 рік, опублікованій 11 березня на сайті міськради.

У м. Малин Житомирської області коштом міжнародних донорів за 5 місяців минулого року відбудували ліцей №5, який був пошкоджений внаслідок російського вторгнення. На відновлення навчального закладу витратили 10 мільйонів 734 тисячі гривень, які надали міжнародні донори в рамках проєкту«ECHO4SCHOOLS-UA: Ремонт/модернізація шкіл у постраждалих від війни регіонах» ПРООН. У січні цього року навчальний заклад отримав шкільні меблі. Про це 12 березня повідомила Малинська міська рада.

Як повідомляв Житомир.info, 7 вересня 2023 року у Житомирській ОВА повідомили, що освітні заклади Житомира, Малина та Коростеня потрапили в проєкт «ECHO4SCHOOLS-UA: Ремонт/модернізація шкіл у постраждалих внаслідок війни регіонах». В рамках програми планували відремонтувати 31 навчальний заклад у 12 громадах.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: відновлення освіта донор ліцей ремонт ЄС EU4UASchools ПРООН Бердичів Адаменко  
Матеріали по темі