Місто

Мер Житомира підписав розпорядження про перейменування вулиць Маликова і Радіщева

1 May 2024, 14:24

Мер Житомира Сергій Сухомлин «деколонізував» назви двох вулиць обласного центру.

Розпорядження про перейменування топонімічних об’єктів Сухомлин підписав 26 квітня 2024 року.

«Відповідно до Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні i деколонізацію топонімії» та протоколу міської комісії з топоніміки (протокол №1 від 23.02.2024), рекомендацій Українського інституту національної пам'яті, які надані листом від 25.04.2024 №1188/2.1-07-24 з урахуванням результатів проведеного громадського обговорення у формі електронної консультації з приводу перейменування топонімічних об’єктів у місті Житомирі (звіт від 17.04.2023), з урахуванням звернень громадян в письмовій формі, отриманих за період проведення громадського обговорення (12.03.2024-10.04.2024), керуючись ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» перейменувати топонімічні об’єкти у м. Житомирі без зміни нумерації будівель згідно з додатком», - йдеться у документі.

Житомирській регіональній філії Державного підприємства «Національні інформаційні системи» рекомендовано внести назви перейменованих топонімічних об’єктів до Словників Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а управління житлового господарства міської ради має передбачити в бюджеті розвитку міста на 2024 кошти на виготовлення та встановлення табличок з назвами вулиць i адресами будинків та здійснити ïx встановлення.

У додатку йдеться у перейменування двох вулиць: Маликова тепер буде «Захисників України», а Радіщева – «Берегова».

Нагадаємо, на початку січня у соцмережах з'явився пост депутатки міської ради Тетяни Онопрієнко, у якому пропонувалося підтримати нову назву для вулиці Маликова – «Захисників України», краєзнавці ж вважали, що вулиці більше підходить назва «Сурина гора». В лютому міська комісія з топоніміки розглянула шість варіантів нової назви вулиці Маликова і обрала два: «Захисників України» та «Хмельова».

У березні під час проведення електронних консультацій з громадськістю влада Житомира пропонували обрати нові варіанти назв вулиць Маликова та Радіщева.

Як повідомляв Житомир.info, 18 лютого 2016 року мер Житомира Сергій Сухомлин підписав розпорядження про перейменування в рамках виконання закону про «декомунізацію» 87 вулиць і провулків обласного центру, зокрема вулиця Маликова отримала назву «Сурина гора», але мешканці однойменного мікрорайону на чолі з депутаткою Тетяною Онопрієнко активно виступали проти. Згодом мер визнав, що перейменування було помилкове, і розпорядженням від 19 квітня 2016 року скасував пункт про перейменування вул. Маликова.

В червні 2016 року громадяни Дехтієвський, Одоміч та Романчук звернулися до суду з позовною заявою щодо скасування змін до розпорядження міського голови «Про перейменування топонімічних об'єктів та демонтаж пам’ятних знаків у м.Житомирі», які стосувалися виключення пункту щодо вулиці Маликова: Корольовський районний суд м.Житомира 3 жовтня 2017 року відмовив у задоволенні позову; апеляційний суд постановою від 28 лютого 2018 року залишив постанову Корольовського райсуду без змін; Верховний суд постановою від 10 грудня 2020 року також залишив касаційну скаргу громадян без задоволення.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: перейменування деколонізація розпорядження Маликова Радіщева 
Матеріали по темі