Суспільство

Аеророзвідка, вогонь площею 10 га, торф та вітер – у Житомирській області рятувальники навчалися ліквідації лісових пожеж

2 May 2024, 13:00

На Коростенщині пройшли тактико-спеціальні навчання з гасіння лісових пожеж.

Про це 2 травня повідомила пресслужба ГУ ДСНС України у Житомирській області.

«1 травня на території лісового масиву філії Коростенського лісового та мисливського господарства ДП «Ліси України» відбулися тактико-спеціальні навчання щодо ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з лісовою пожежею. До навчань залучались працівники зазначеного лісового та мисливського господарства, Житомирське обласне комунальне агролісогосподарське підприємство «Житомироблагроліс», підрозділи ГУ ДСНС України у Житомирській області та місцеві органи влади. Мета таких навчань — вдосконалити свої вміння та навички щодо дій у разі виникнення надзвичайної події чи ситуації у природних екосистемах», - йдеться в повідомленні.

Згідно з тактичним задумом, внаслідок необережного поводження з вогнем людей, які відпочивали біля річки Уж, сталося загоряння сухої трави. Поривчастий вітер швидко розповсюдив вогонь на землі запасу Ушомирської територіальної громади, внаслідок чого зайнявся торф на площі 200 кв. м та полумʼя стрімко рухалося у бік лісового масиву.

Фото: пресслужба ГУ ДСНС України у Житомирській області

Першими до місця пригоди прибули лісівники, які здійснювали патрулювання у лісовому масиві на мотоциклах. За ними — мобільна пожежна бригада лісового господарства та автомобілі оперативної групи.

Лісівники розпочали гасіння пожежі, застосовуючи ранцеві оприскувачі та водяні стволи від пожежного модуля.

Ліквідувати пожежу наявними силами та засобами не вдалося. У зв’язку з високим класом пожежної небезпеки та поривчастим вітром, пожежа розповсюдилася на сусідній квартал та швидко рухалась далі.

Інформацію передали до рятувальників. Окрім сил та засобів 3 державного пожежно-рятувального загону, до місця події вирушила мобільна оперативна група Головного управління ДСНС. Під час проведення авіарозвідки, що здійснювалась квадрокоптером, з’ясувалось, що орієнтовна площа пожежі складала вже близько 10 гектарів.

Зважаючи на ситуацію, було прийнято рішення про проведення бойового розгортання та надання допомоги лісівникам в гасінні лісової пожежі. Завдяки злагодженим діям усіх залучених сил та засобів служб пожежу локалізували та надалі ліквідували.


Фото: пресслужба ГУ ДСНС України у Житомирській області

При гасінні умовної пожежі продемонстровано успішне застосування спеціальної та пожежно-рятувальної техніки, а також належну взаємодію працівників лісового господарства та бійців ДСНС. Крім цього, учасники навчань оглянули новітні зразки пожежної техніки та обладнання.

Фото: пресслужба ГУ ДСНС України у Житомирській області

Нагадаємо, 6 квітня житомирські рятувальники опублікували відео, де показали, як відбувається ліквідація торф’яних пожеж на півночі Житомирської області.

Як повідомляв Житомир.info, 3 квітня 2024 року у Коростенському районі рятувальники більш ніж добу ліквідовували загоряння торфу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ДСНС навчання ліс торф пожежа Ушомир рятувальник вогонь  
Матеріали по темі