Влада

Начальник ОВА похвалив роботу обласних ВЛК, а міністр охорони здоров’я пообіцяв апарат МРТ житомирському онкодиспансеру

2 May 2024, 14:31

В Житомирській області 1 травня з робочою поїздкою перебував міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Про це повідомляє пресслужба обласної військової адміністрації.

«Разом з начальником Житомирської ОВА Віталієм Бунечком, його першою заступницею Наталією Остапченко, керівниками медичних установ Житомирщини Віктор Ляшко провів виїзну нараду. Під час наради обговорили підготовку до осінньо-зимового періоду лікарень області», - йдеться у повідомленні.

Також міністр ознайомився з роботою військової лікарської комісії в Житомирській обласній лікарні імені Гербачевського.

«Зараз дуже важливо організувати ефективну роботу, щоб не створювалися великі черги для проходження комісії. Слід відзначити, що наразі ефективність роботи військово-лікарських комісій на Житомирщині вище ніж середній показник по Україні (виділено ред.)», - зазначив Віталій Бунечко.

Міністр охорони здоров’я побував і в обласному онкологічному диспансері.

«Також під час робочої поїздки відвідав Житомирську обласну лікарню та Житомирський обласний онкологічний диспансер, який готується прийняти закуплений МОЗ новий апарат МРТ, а для цього має бути підготовлено відповідне приміщення», - написав Віктор Ляшко про візит до Житомира.

Довідка від МОЗ: протягом 2022-2024 років за кошти держбюджету, United24, Світового банку, Глобального фонду медичні заклади Житомирщини отримали новий сучасний ангіограф, комп’ютерний томограф, 6 інкубаторів для немовлят, 3 стаціонарних рентгенапарати, 11 пересувних та ще 4 з С-аркою, 2 системи ендоскопічної візуалізації з електрохірургічним блоком та багато іншого, що дозволяє покращити якість лікування та діагностики в медзакладах області.

В онкодиспансері повідомили, що Віктор Ляшко оглянув у закладі й приміщення-бункер, де розміщений лінійний прискорювач, який незабаром буде введений в експлуатацію.

В коментарі Житомир.info 2 травня директор КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Ігор Сабадаш розповів, що апарат МРТ зможуть встановити наприкінці цього року або вже в наступному.

«Поки робиться проєкт, цим займається департамент регіонального розвитку ОДА. Планується зробити ще один бункер під МРТ і другий лінійний прискорювач. Це буде новий корпус, окрема будівля, там також будуть деякі палати радіологічного відділення, денний стаціонар», - пояснив Ігор Сабадаш.

За словами керівника облонкодиспансера, МОЗ передасть закладу апарат МРТ як тільки приміщення для нього буде готове.

Зауважимо, що 26 грудня 2023 року департамент регіонального розвитку ОДА підписав договір з ТОВ «Укржитлопроект» на розроблення проєктно-кошторисної документації по об’єкту: «Нове будівництво діагностично-лікувального корпусу КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради з встановленням медичного лінійного прискорювача в м. Житомир, вул. Фещенко-Чопівського 24/4». Фірма за 2 млн 791 тис. 130,62 грн мала виготовити ПКД до 31 грудня 2023 року, але через затримку фінансування строк дії договору продовжили до 30 червня 2024 року.

Як повідомляв Житомир.info, у вересні 2023 року в житомирському онкодиспансері завершували облаштування бункера для лінійного прискорювача і розраховували отримати ще один.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: МОЗ Ляшко лікарня Бунечко ОВА онкодиспансер ВЛК Сабадаш лінійній прискорювач бункер МРТ  
Матеріали по темі