Від початку року спеціалісти територіальних управлінь здійснили комісійні обстеження 72 об’єктів водопостачання населених пунктів області, в тому числі 21 об’єкта централізованого водопостачання.
Про це 10 травня повідомила пресслужба ГУ ДПСС в Житомирській області.
«Не зважаючи на військову агресію російської федерації проти України, спеціалістами територіальних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області активно продовжується робота щодо обстеження об’єктів централізованого, нецентралізованого водопостачання та об’єктів водовідведення в складі комісій.За активної співпраці з місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо проведення обстеження об’єктів централізованого та нецентралізованого водопостачання, з початку 2024 року спеціалістами територіальних управлінь здійснено комісійні обстеження 72 об’єктів водопостачання населених пунктів області, в тому числі 21 об’єкта централізованого водопостачання та 51 об’єкта нецентралізованого водопостачання.За результатами обстежень на 38 об’єктах (53%) – виявлені порушення вимог санітарного законодавства», - йдеться у повідомленні.
Так, за поточний період 2024 року спеціалістами територіальних управлінь в складі комісій були перевірені наступні об’єкти централізованого водопостачання: ДКП «Горщиківське» Горщиківської сільської територіальної громади; КП АМР «Комсервіс» Андрушівської міської територіальної громади; Биківське комунальне підприємство «Водолій», Хижинецьке комунальне підприємство «Дар», Комунальне підприємство «Комфорт» Романівської селищної територіальної громади; КП «Миропількомсервіс» Миропільської селищної територіальної громади; КБП «Пулинський водоканал» Пулинської селищної територіальної громади; Новобілокоровицьке БКП Білокоровицької сільської територіальної громади; КП «Лугинське» Лугинської селищної територіальної громади. Джерела нецентралізованого водопостачання перевірялися на територіях Звягельської, Баранівської, Радомишльськоїміських та Народицької селищної територіальних громад. Крім того, спеціалістами Коростенського районного та Житомирського міськогоуправлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області в складі комісії обстежувалися очисні споруди каналізації Новобілокоровицького БКП та КНС міста Житомира.
За результатами проведених обстежень об’єктів централізованого водопостачання мали місце випадки несвоєчасного проведення виробничого контролю безпечності та якості питної води, виявлені порушення в організації та облаштуванні зони санітарної охорони 1-го поясу джерел підземного водопостачання, щодо незадовільного санітарно-технічного стану водопровідних споруд, несвоєчасності проведення періодичних профілактичних медоглядів працівниками підприємств водопостачання.
При обстеженні нецентралізованих джерел водопостачання встановлено, що більшість громадських криниць утримується в незадовільному санітарно-технічному стані, порушуються вимоги щодо їх облаштування та утримання, не проводиться механічне очищення та дезінфекція, не здійснюється періодичний контроль безпечності та якості питної води, відсутні санітарні паспорта на джерела нецентралізованого водопостачання.
З метою усунення порушень вимог санітарного законодавства на об’єктах водопостачання та водовідведення на адресу суб’єктів господарювання та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування області спеціалістами служби було направлено 100 рекомендаційних листів щодо вжиття необхідних заходів та здійснення лабораторних досліджень якості питної води; усунення порушень вимог санітарного законодавства на об’єктах водовідведення. Окрім того, при проведених обстеженнях спеціалістами Держпродспоживслужби області здійснювалося розповсюдження пам’яток, проводилися бесіди, надавалися роз’яснення щодо вимог з облаштування і експлуатації колодязів, каптажів тощо.
Питання забезпечення населення області питною водою гарантованої якості залишається на постійному контролі спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.
Нагадаємо, на початку квітня у селі Лісівщина Коростенського району у двомісячної дитини зафіксували метгемоглобінемію. Дитина отруїлася через забруднену воду з колодязя.
Як повідомляв Житомир.info, у 2023 році спеціалісти дослідили якість води у 557 об’єктах централізованого та нецентралізованого водопостачання. Трохи більше половини об’єктів мали відхилення.