Економіка

В «Укренерго» закликали користуватися потужними електроприладами удень, а не вночі та відповіли на популярні запитання

20 May 2024, 13:45

У НЕК «Укренерго» закликали споживачів користуватися потужними приладами з 11.00 до 17.00 та відповіли на найпоширеніші запитання.

Про це повідомили в НЕК «Укренерго» 20 травня.

«Повернення вимушених відключень електроенергії викликає запитання. Відповідаємо на найчастіші», - повідомляє оператор.

1. Чому відключення почались не взимку, а у травні?

Головна причина відключень – російські масовані ракетні удари по електростанціях. З 22 березня їх було вже 5: 22 та 29 березня, 11 та 27 квітня, 8 травня. Пошкоджені всі великі тепло- та гідроелектростанції. Вони більше не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до атак. Все інше - наслідки.

Через наслідки атак в енергосистемі виник і почав зростати дефіцит (нестача) електроенергії. Для його компенсації енергетики застосовували імпорт електроенергії та аварійну допомогу з країн Європи, а також обмеження споживання для промисловості.

Але з понеділка, 13 травня, через похолодання споживання електроенергії почало стрімко зростати: люди ввімкнули обігрівачі та кондиціонери на обігрів. Водночас електростанції через пошкодження не можуть збільшити виробництво, і навіть при максимальних обсягах імпорту - електроенергії не вистачає для покриття всіх потреб споживачів. Для підтримки балансу між споживанням та виробництвом, що є головною умовою безпечної роботи енергосистеми, «Укренерго» було вимушене ввести аварійні, а згодом погодинні відключення світла також і для побутових споживачів.

2. Чому «Укренерго» та обленерго вказують різні години відключень? Чому в графіках обленерго є відключення у денні години?

НЕК «Укренерго»: повідомляє обленерго обсяги лімітів споживання для кожної області та часові межі, в які вони діють.

ОБЛЕНЕРГО: розподіляють отриманий ліміт електроенергії для споживачів так, щоб не перевищувати його обсяг у кожну годину. При цьому, насамперед електроенергією забезпечується критична інфраструктура (лікарні, котельні, водоканали та інші). А залишок розподіляється між промисловими та побутовими споживачами в кожній області. Всіх споживачів розподіляють на черги й складають графік для них. У графіках вказані години відключень тієї чи іншої черги протягом усієї доби.

Але чи будуть вимикати світло в ці години — залежить від того, чи перевищить область ліміт споживання. Якщо так, то відключення для вашої адреси буде у вказані в графіку години. Якщо в години дефіциту в області буде ощадливе споживання і вона не перевищуватиме ліміт, то й відключень не буде.

Інформацію, коли саме можуть бути застосовані відключення у вашому регіоні, можна дізнатись в кабінеті споживача, на офіційних сайтах обленерго, а також на їхніх сторінках у соцмережах.

3. Чому світло вимикають вночі, коли споживання падає? Коли тепер користуватись пралкою та гріти бойлер?

Так, справді ситуація змінилася. Вночі споживання менше, але теж потребує балансування. Російські атаки пошкодили ТЕС і ГЕС, які при потребі здатні швидко збільшувати виробництво електроенергії. А зараз ще йде на спад водопілля. Тому гідроелектростанції не можуть працювати вночі, як в попередні тижні. Збалансувати систему можна було б імпортом електроенергії, але його вночі надходить недостатньо.

«Укренерго» залучає аварійну допомогу з сусідніх країн, але цілодобово її брати неможливо, тому і доводиться застосовувати відключення.

В ситуації, що склалася, користування потужними електроприладами просимо перенести на денні години з 11-00 до 17-00.

Це пік сонячної активності, і сонячні електростанції покривають дефіцит.

«Це інформація на сьогодні. У разі нових російських атак ситуація може змінитися», - підсумовують енергетики.

Нагадаємо, у суботу, 18 травня, у Житомирській області обмежували споживання електроенергії для промисловості через дефіцит внаслідок російських атак. А 15 травня через зростання дефіциту в енергосистемі внаслідок російських масових атак у Житомирській області запровадили аварійні відключення електроенергії. Увечері 14 травня енергетики повідомили, що на Житомирщині вводяться спеціальні графіки аварійних відключень електроенергії (СпецГАВ) через зростання дефіциту в енергосистемі. Удень цього ж дня для промисловості Житомирської області знову ввели графіки обмеження електропостачання. Однак не з 18.00, як було попередніми днями, а з 16.00.год. Крім того, побутових споживачів закликали економити електрику.

Як повідомляв Житомир.info, 10 травня 2024 року для промисловості Житомирської області вводили графіки обмеження споживання електрики. Також енергетики закликали населення споживати ощадливо електроенергію у вечірні години. 9 травня 2024 року з 18:00 до 07:00 10 травня споживання промисловості обмежували. Також тоді енергетики попереджали про те, що при зростанні споживання можливі аварійні відключення для населення.

У Житомирській області через дефіцит електроенергії внаслідок російської масової ракетної та дронової атак в ніч з 7 на 8 травня вводили вечірні графіки обмеження електропостачання для бізнесу та промисловості (з 18:00 до 23:00), побутових споживачів закликали заощаджувати електроенергію у пікові години. Крім того, 8 травня влада попереджала житомирян про можливі «віялові відключення» світла та інші обмеження у зв’язку з черговими атаками рф на енергетичну інфраструктуру України.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Укренерго електрика електропостачання світло дефіцит енергетик  
Матеріали по темі