Культура

У Житомирі відкрили фотовиставку робіт загиблого захисника Романа Солонинки

14 June 2024, 17:03

Виступи артистів, друзі, природа та війна – ці фото зробив Роман Солонинка. Відомий фотограф пішов захищати Україну з перших днів повномасштабного вторгнення. У травні 2022 року загинув у боях на Харківщині.

Сьогодні, 14 червня 2024 року, у Житомирі в Домі української культури відкрили фотовиставку з роботами Романа «Ця мить як вічність. У ній моє життя».

«Його ранні дитячі роки проходили в Новогуйвинському. А далі він закінчив нашу Житомирську загальноосвітню школу №12. Його життєве кредо було дарувати людям радість і намагатися нести оте добро, яке в ньому було закладено від батьків. Він був неймовірно талановитий і відомий в межах України. Як дизайнер, як фотохудожник, як людина, яка разом із своїми сподвижниками організувала випуск книг української налагодивши стосунки із закордоном. Він учасник Революції Гідності. Він весь у своїх роботах. Він не встиг одружитися. Ми виділили три великих блоки. Перший, його життєвий шлях і фото пов'язанні з природою, краєвидами, його подорожами, бо його життя – це подорож. Другий – це мистецький блок, неймовірні фото, миті які він ловив під час виступів своїх колективів, друзів. Третій, я вважаю, що це блок за яким ми можемо вивчати етап історії, повномасштабна агресія рф проти України, тому що разом зі зброєю Роман тримав фотоапарат», – розповіла директорка Житомирського міського центру соціальних служб міської ради Ольга Юрченко.

На відкриття прийшли знайомі та рідні захисника. Батько пригадує, коли син почав цікавитися фотографією.

«Він почав фотографувати ще з самого дитинства, ще моєю «Смєною», яку я у своєму дитинстві заколядував. Ось це одна з останніх його фотографій. Бувши священником 95-ї десантно-штурмової бригади я рік і два місця там був військовим священником. Я не міг повпливати на його дії ніяким чином. Він мені зателефонував «папа я військкоматі». Я сказав, що як батька, священник благословляю. І він пішов. Вони відвоювали під Києвом, Сумами, і під Харковом він загинув, – говорить батько Василь Солонинка.

Рідні Романа кажуть, що він був доброю людиною, і сьогодні житомиряни можуть вшанувати його пам'ять познайомившись з його фотороботами.

«Спокійна людина була, компанійський, душевний такий двоюрідний, порозуміння у нього було з усіма. Повагу проявити до військових, вшанувати пам’ять брата», – ділиться двоюрідний брат Ігор Солонинка.

На фотовиставці представлено понад 90 робіт Романа Солонинки.

Як повідомляв Житомир.info, 9 травня 2022 року на Смолянському військовому кладовищі у Житомирі попрощалися із військовим 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців ЗСУ Романом Солонинкою, який загинув у бою під с. Перемога Харківської області.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виставка фотовиставка військовий Солонинка Юрченко 
Матеріали по темі