Місто

В громадському транспорті Житомира з 1 липня поїздку можна буде оплатити разовим квитком з QR-кодом. Інструкція

21 June 2024, 13:03

З 1 липня 2024 року у громадському транспорті Житомира готівковий розрахунок замінять на безготівковий.

Про це 21 червня нагадує пресслужба Житомирської міської ради.

«Оплатити поїздку можна буде за допомогою транспортної картки, банківської картки, пільгової або ж разових квитків з QR-кодом. Останні можна буде придбати у терміналах, і діятимуть вони в усьому міському громадському транспорті. Придбати можна тільки два квитки. ТЕРМІНАЛ РЕШТИ НЕ ВИДАЄ! Вартість одного – 15 грн. QR-квиток діятиме 48 годин», - йдеться у повідомленні.

Як придбати квиток з QR-кодом?

  • натискаємо на віконце "Купити квитки";
  • на екрані термінала з'являється така інформація:

Ви купуєте два одноразові QR- квитки за 30,00 грн. Звертаємо вашу увагу, що одна поїздка буде вартувати 15, 00 грн у будь-якому виді транспорту (тролейбус, трамвай, автобус). Рекомендуємо придбати транспортну карту СitiCard або згенерувати квиток у мобільному додатку, а також ви можете оплатити проїзд банківською карткою;

  • вставляємо паперові купюри;
  • отримуємо квиток. На ньому — інформація: одна поїздка, термін дії — 48 годин, дата і час продажу, дійсний після валідації;
  • квиток потрібно прикласти до камери валідатора. Після зчитування QR-коду він дійсний.

З 21 червня такий QR-квиток вже можна буде придбати: цю опцію запустять в тестовому режимі задля уникнення ажіотажу 1 липня.

ВАЖЛИВО: термінал решти не видає, однак чек про оплату містить інформацію: «Решту можна отримати в офісі СitiСard». Для цього із собою потрібно мати чеки і квитки.

На випадок блекауту у громадському транспорті діятиме тільки транспортна картка. Тому рекомендуємо її придбати заздалегідь, щоб уникнути незручностей при оплаті проїзду.

Нагадаємо, з 1 липня крім скасування готівкового розрахунку в електротранспорті Житомира також вводяться часові обмеження для безоплатного проїзду пенсіонерів та людей з інвалідністю ІІІ групи – з 10:00 до 16:00., в інший час вартість становитиме 5 грн при розрахунку пільговою карткою (Карткою житомирянина).

Як повідомляв Житомир.info, 28 березня на позачерговому засіданні міськвиконкому ухвалили рішення про подорожчання проїзду в житомирському громадському транспорту з 1 квітня 2024 року: оплата готівкою в електротранспорті та маршрутних автобусах зросла до 15 грн, банківською картою залишилася без змін, транспортною карткою – 8 грн у трамваях і тролейбусах і 13 грн в маршрутках.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: транспорт проїзд квиток транспортна картка QR-код 
Матеріали по темі