Влада

Начальнику ОВА у громаді Житомирського району показали об’єкти, закупівлі по яких перевіряли аудитори і виявили порушення

27 June 2024, 12:14

Начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко 26 червня під час робочої поїздки до Харитонівської громади, приділив увагу питанням безпеки учнів, а також захисту громадян, які потерпають від домашнього насильства.

Про це повідомляє пресслужба обласної військової адміністрації.

«В цьому році громада остаточно розв’язала питання безпеки дітей під час навчання. В обох навчальних закладах, в Харитонівці та Шахворостівці, змонтували модульні укриття, на випадок повітряних тривог. Вони обладнані санітарно-гігієнічними кімнатами та обігрівачами, підключені до електропостачання та мають доступ до бездротового інтернету. Це дозволить надалі забезпечувати повноцінне навчання в очному форматі. В навчальних закладах громади навчається понад 140 учнів, з яких майже 100 під’їжджають шкільними автобусами з 11 навколишніх сіл», - йдеться у повідомленні.

Ще один важливий об’єкт, який нещодавно запрацював у Харитонівській громаді, центр надання допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства.

«Цей проєкт було реалізовано в рамках державної програми під патронатом Олени Зеленської. Завдяки синергії зусиль держави та місцевого бюджету було реконструйовано приміщення центру, придбано необхідну побутову та оргтехніку. Завдяки цій програмі на Житомирщині створюється мережа центрів та служб, які надають допомогу жителям області, які потрапили в ситуацію, коли не можуть відчувати себе безпечно вдома. На сьогодні в області вже працює 4 притулки, 3 денних центри та 4 спеціалізовані служби первинного соціально-психологічного консультування», - інформує ОВА.

Зауважимо, що закупівлі укриттів та облаштування центру допомоги постраждалим від домашнього насильства перевіряла Держаудитслужба.

Дві швидкоспоруджувані захисні споруди цивільного захисту модульного типу (на 100 осіб кожна) відділ освіти, культури, молоді та спорту Харитонівської сільської ради купував минулого року: тендер з очікуваною вартістю 5 млн 850 тис. грн (кошти місцевого бюджету) оголосили 22 серпня 2023 року, заявку подала лише одна фірма – київське ТОВ «Сучасні бетонні рішення» з пропозицією 5 млн 768 тис. 170,56 грн, договір уклали 21 вересня 2023 року. Модульні укриття для Шахворостівського ліцею та будинку культури в Харитонівці мали встановити до кінця 2023 року. Умови договору виконані і з фірмою повністю розрахувалися

Наказом від 9 листопада 2023 року Держаудитслужба почала перевірку закупівлі, але в результаті порушень не виявили.

Тендер на реконструкцію частини адмінбудівлі старостинського округу з влаштуванням вхідної групи Денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі Харитонівська сільська рада оголосила 23 жовтня 2023 року: очікувана вартість закупівлі становила 3 млн 085 тис. 007 грн, з яких 2 млн 776 тис. 506 грн – субвенція з обласного бюджету, 308 тис. 501 грн – кошти місцевого бюджету. Єдиними учасником і переможцем стало житомирське ТОВ «Науково-виробнича фірма "Термоуніверсал"» з пропозицією 3 млн 085 тис. грн, що лише на 7 грн менше очікуваної вартості. Договір з фірмою уклали 8 листопада, роботи мали завершити до 25 грудня 2023 року. Умови договору виконані і з фірмою повністю розрахувалися.

Наказом від 9 листопада 2023 року Держаудитслужба почала перевірку закупівлі, за результатами якої виявили порушення. Харитонівська сільська рада звернулася до суду щодо скасування висновку аудиторів.

Скриншот з «Прозорро»

Житомирський окружний адміністративний суд рішенням від 30 квітня 2024 року позов сільради задовольнив: визнати протиправним та скасувати висновок Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області про результати моніторингу процедури закупівлі. Аудитори оскаржують це рішення суду в апеляційній інстанції.

Нагадаємо, наприкінці травня цього року під час поїздки до Черняхівської громади начальник Житомирської ОВА перевірив ремонт укриттів в Головинському вищому професійному училищі нерудних технологій вартістю майже 17 млн грн.

Як повідомляв Житомир.info, відділ освіти Оліївської сільської ради Житомирського району оголосив тендер на будівництво модульного укриття на 50 осіб в селі Троковичі за 6 млн 263 тис. 073,40 грн: 13 червня з переможцем уклали договір на виконання робіт за 6 млн грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: укриття Харитонівка модульне укриття Бунечко ОВА домашнє насильство тендер закупівля аудит  
Матеріали по темі