Місто

Мер Житомира закликає готуватися до складної зими: Поки у нас тепло і все добре, але треба думати про майбутнє

10 July 2024, 17:38

Треба всім готуватися до складної цьогорічної зими, більш-менш нормальна ситуація з електроенергією, яка зараз є в Житомирі, може закінчитися в один день.

Про це мер Житомира Сергій Сухомлин сказав на початку позачергового засідання виконкому 10 липня.

«Ця зима буде відрізнятися від попередніх, навіть від першої страшної зими 2022-2023 року. Уряд приймає достатньо серйозні і позитивні рішення в плані спрощення процедури встановлення газопоршневих машин, газотурбінних машин. Фактично програма приймається, по якій кожне домогосподарство може встановити 10 кВт сонячну станцію і отримати безвідсотковий кредит на встановлення, і для бізнесу дуже багато програм. Для ОСББ окрема програма з компенсацією до 70% від Фонду енергоефективності. Ми будемо приймати свої програми, щоб допомогти ОСББ в плані проєктування і консультування для можливості встановити. І те, що у нас в Житомирі більш-менш нормальна ситуація з електроенергією, то вона може закінчитися в один день. Ми живемо не на острові, де стоїть своя атомна станція, а в країні Україні, декілька (російських) ударів по деяких точках – і Житомир може бути без світла дуже довго. Поки у нас тепло і все добре, сонечко світить майже до 10-ї години вечора, але треба думати про майбутнє», - сказав Сергій Сухомлин.

Мер також зауважив, що рішення міської ради Львова про початок навчального року за даними фахівців «Укренерго» не має сенсу, бо ситуація з електроенергією в серпні буде гіршою, ніж восени, бо ще на ремонті будуть блоки атомних електростанцій.

«Розглядали різні варіанти, в тому числі – навчальний тиждень шість днів, щоб більш інтенсивно пройти осінній період і зробити канікули взимку набагато більшими. Подивимося, на яких варіантах може зупинитися Міносвіти. Тому ми всі повинні готуватися, і кожен особисто і влада міста, до роботи в критичних умовах і думати, як забезпечити місто теплом, електроенергією, водою. Закликаю всіх готуватися, хай краще воно не знадобиться, але якщо буде критична ситуація, то ми повинні вижити, прожити нормально цю зиму і опалювальний сезон», - наголосив мер Житомира.

Нагадаємо, до кінця червня у Житомирі вже встановили одну з двох переданих благодійниками газопоршневих станцій, яка забезпечуватиме електроенергією один з об’єктів КП «Житомиртеплокомуненерго» під час екстрених ситуацій. На позачерговій сесії Житомирської міської ради 27 червня депутати погодили підписання меморандуму про співпрацю з ТОВ «Укрпалет Енерджи», яке за власні кошти збирається встановити когенераційне обладнання малої генерації на території Житомирської громади.

Як повідомляв Житомир.info, департамент освіти Житомирської міської ради станом на 8 липня не ухвалював рішення щодо початку 2024/2025 навчального року раніше 1 вересня.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виконком Сухомлин зима електроенрегія енергоефективність 
Матеріали по темі