Євгеній Корінець, уродженець Житомира, з перших днів російського вторгнення пішов захищати Україну і отримав важке поранення, до війни був професійним волейболістом, а зараз виступає за збірну України на Паралімпійських іграх.
Про параатлета 31 серпня написало «Суспільне Спорт».
«Змагання з волейболу сидячи – один з постійних видів спорту на Паралімпійських іграх. У цьому різновид волейболу грають спортсмени з ураженнями опорно-рухового апарату, які пересуваються по ігровому майданчику за допомогою рук. До складу збірної України на цьогорічний паралімпійський турнір з волейболу сидячи увійшли 12 параатлетів. Серед них – 27-річний Євгеній Корінець, один з новачків команди, що дебютував за неї у 2024 році. У минулому Корінець – професійний волейболіст, який грав на обласному рівні за команду Черняхівського району, що на Житомирщині. Після початку повномасштабного вторгнення волейболіст вступив до лав української армії: спершу був у роті охорони, а потім – бойовим медиком у 30-й окремій механізованій бригаді, яка воювала на Бахмутському напрямку», - йдеться у публікації.
Внаслідок бойових дій на Бахмутському напрямку Корінець отримав поранення (в березні 2023 року), через що йому ампутували ногу.
Пройшовши курс реабілітації, Євгеній повернувся у спорт і потрапив до складу паралімпійської збірної України.
«У волейболі сидячи я з січня чи лютого цього року. Від класичного волейболу залишилися деякі навички, але можу сказати, що класичний волейбол і волейбол сидячи – це два зовсім різні види спорту. Тут може бути лише одне спільне слово – волейбол», - розповів Корінець в коментарі «Суспільне Спорт» після стартового матчу збірної України проти Ірану.
Параатлет пояснює: попри те, що, на перший погляд, класичний волейбол і волейбол сидячи виглядають як одна й та ж гра, насправді вони зовсім різні. І спершу звикнути до змагань у волейболі сидячи Корінцю було непросто.
«Навички базові, які у мене є, я їх використовую у сидячому волейболі, і тому мені було легше вклинитися в цей вид спорту. Але деякі моменти з класичного волейболу заважають грати у волейболі сидячи. Ментально відчуваю, що в мене є нога, і я пересуваюся ногами. Але коли м'яч падає – треба пересуватися руками. Вже менше таких моментів, але на початку я в голові ще переміщався ногами, і не завжди це виходило», - каже Євгеній.
Корінець був учасником команди, що виборювала першу за 8 років перепустку на Паралімпійські ігри на світовому ліцензійному турнірі. Волейболіст наголошує: після служби в армії поставив перед собою наступну мету – боротися на спортивному фронті.
Крім цього, він радить всім ветеранам переходити до спортивної діяльності. На своєму прикладі Корінець пояснив: після служби в армії йому не вистачало того адреналіну, який здатен компенсувати спорт.
«Однозначно, всім ветеранам потрібно бути у спорті. Бо людина, яка пройшла війну – вона сумує за війною, це найбільший наркотик, що є у світі. Це адреналін, що викидається під час бойових дій. І в спорті є теж адреналін, і тому це можливість відчути ті ж емоції та повернутися у свою битву за Україну. Лише [на цей раз] на спортивному майданчику представляти Україну», - зазначив Євгеній.
Щодо самого дебюту на Паралімпіаді, то, за словами Корінця, він радий взяти участь у цьому турнірі.
«Це найвищі змагання, [відбуваються] раз на чотири роки. До цього прагнуть всі спортсмени і хочуть сюди потрапити. І це для мене велика честь, що мене обрали її представляти, і я буду викладатися на повні 100%, щоб пронести цю честь гідно», - наголосив Євгеній.
У першому матчі збірна України поступилася Ірану з рахунком 0:3 за сетами. Наступний поєдинок українці проведуть проти Німеччини у неділю, 1 вересня.
Як повідомляв Житомир.info, на Олімпійських Іграх 2024 у Франції єдиною представницею Житомирської області була Анастасія Рибачок (Четверікова). 9 серпня 2024 року Людмила Лузан та Анастасія Рибачок стали срібними призерками Олімпійських ігор у Парижі в каное-двійці на дистанції 500 метрів.