Економіка

В Україні з 5 грудня діють нові вимоги до агропродовольчих ринків: заборонено продавати домашні ковбаси і консервацію та підгнилі овочі й фрукти

5 December 2024, 15:39

З 5 грудня 2024 року набирає чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України №1279 «Про затвердження Гігієнічних вимог до агропродовольчих ринків».

Вимоги поширюються на агропродовольчі ринки, оптові ринки сільськогосподарської продукції та ринкові комплекси всіх типів незалежно від їх підпорядкування та форм власності і є обов’язковими для суб’єктів господарювання, що створюють належні умови для реалізації (оптової реалізації) сільськогосподарської продукції, в тому числі харчових продуктів, на агропродовольчих ринках.

«Оператори агропродовольчих ринків повинні забезпечити належні умови для роботи акредитованої лабораторії, зокрема, шляхом надання у користування службових приміщень, забезпечених опаленням, електропостачанням, вентиляцією, водопостачанням та водовідведенням. Забороняється функціонування агропродовольчого ринку за відсутності акредитованої лабораторії. Харчові продукти, що перебувають в обігу на агропродовольчих ринках, повинні: відповідати вимогам законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів; зберігатися або пропонуватися до реалізації з дотриманням температурного режиму, який унеможливлює розмноження мікроорганізмів, формування токсинів; супроводжуватися документами відповідно до вимог законодавства», - йдеться у Гігієнічних вимог до агропродовольчих ринків.

Наголошується, що цілі туші або частини туш парнокопитних та інших копитних тварин, туші свійської птиці, кроликів та малих диких тварин, риба, мед, яйця, молоко необроблене, сир домашнього виробництва і продукти рослинного походження можуть продаватися на агропродовольчих ринках за умови підтвердження їхньої придатності за результатами випробувань (досліджень) акредитованої лабораторії, яка знаходиться на агропродовольчому ринку, державним інспектором, який знаходиться на цьому ж ринку. Не підлягають зазначеним випробуванням харчові продукти недомашнього виробництва, які супроводжуються документами, що забезпечують простежуваність продукції.

«Харчовий продукт, який є непридатним для споживання людиною, але не становить безпосередньої загрози (низький ризик) для здоров’я людини, не допускається до реалізації та утилізується власником. Харчовий продукт, який є непридатним для споживання людиною, але становить безпосередню загрозу (високий ризик) для здоров’я людини, підлягає негайному вилученню власником та утилізації або знищенню під контролем державного інспектора відповідно до вимог законодавства», - зазначається у вимогах.

На агропродовольчому ринку забороняється реалізація:

харчових продуктів, зазначених у абзаці першому пункту 1 цього розділу, за відсутності підтвердження їхньої придатності за результатами випробувань (досліджень) акредитованою лабораторією, яка знаходиться на агропродовольчому ринку;

харчових продуктів, мінімальний термін придатності або граничний термін споживання (дата «вжити до») яких закінчились;

харчових продуктів, які через свої мікробіологічні властивості є такими, що швидко псуються, за відсутності холодильного обладнання, що дозволяє забезпечити відповідні температурні режими їх зберігання;

кондитерських і кулінарних виробів, напівфабрикатів з м’яса та риби (фарш, котлети, кров’яні та домашні ковбаси, зельц, холодець тощо) домашнього виготовлення;

м’ясних, рибних, молочних, плодоовочевих, плодово-ягідних, грибних консервів домашнього виготовлення;

зернових і круп’яних продуктів, забруднених насінням шкідливих бур’янів, лікарських рослин;

зіпсованих або загниваючих овочів, зелені, фруктів, ягід.

Як повідомляв Житомир.info, фахівці лабораторії на Житнього ринку у Житомирі перевіряють якість продукції професійними приладами та закликають людей купувати продукти лише на території ринку.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ринок Мінагрополітики продукти продаж якість  
Матеріали по темі